Pobočka Brno

V současné době v Brně probíhá zhruba jedna až dvě akce měsíčně v prostorách Fakulty informatiky Masarykovy univerzity. Vybíráme pro Vás prakticky orientovaná témata pro administrátory i vývojáře aplikací a pořádáme každoročně dvě velké konference - SQL Server Bootcamp a WUG Days.

VÍCE O POBOČCE

Kontakt na organizátory

Pokud máte jakýkoliv dotaz na organizátory této akce, prosím neváhejte nás kontaktovat na e-mailu:

brno@wug.cz

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Další informace o akci

Tvorba pokročilých T-SQL dotazů

Psaní jednoduchých SQL dotazů patří v dnešní době mezi základní dovednosti každého ajťáka. V rámci této přednášky si však představíme pokročilé a netradiční jazykové konstrukce, o kterých vás asi ani nenapadlo uvažovat, že je lze realizovat v rámci Microsoft SQL serveru a to vše hezky živě na příkladech.
Osnova:
- Logické zpracování dotazu
- Když norma nestačila
- XML v databázi
- Geografická data
- Common Table Expressions
- Práce s hierarchickými daty
- Píšeme uložené procedury v C#

Tato předáška není zaměřena na:
- Fyzické zpracování dotazu
- Správný návrh databáze
- Indexování
- Optimalizace výkonu

V případě zájmu na tato témata připravím další přednášku.

Datum a místo konání:

5.4.2011 od 17:00 do 20:00
pobočka: Brno

Registrace na akci

65
ze 65
potvrzených registrací
0
na čekací listině
0
zamítnutých registrací

Ohlédnutí za akcí

Chtěl bych upřímně poděkovat Jirkovi za nečekaný závěr akce, kdy ocenil činnosti, které pro WUG dělám, ale současně bych chtěl připomenout, že WUG není jednotlivec, WUG je komunita, která si žije svým životem a každý, kdo chce, má v něm své místo. Někoho baví chystat akce, dělat web a někdo zase na akce rád chodí z pohledu posluchače. Důležité je, abychom to vše dělali s radostí, dobrou vůlí a přinášelo nám to potěšení nebo nás to nějak obohacovalo.

Poděkování za práci pro WUG Brno tedy nepatří jen mně, ale stejně tak si jej zaslouží i Jirka, Martin a Kamil, na které se vždy mohu obrátit, když něco nestíhám nebo je třeba s něčím pomoct. Veliké poděkování si zaslouží také Lucka, která má na starosti prostory, kde se konají akce a vždy se nám snaží vyjít co nejvíce vstříc.

David Gešvindr

 

Ze začátku jsme se rozjeli skromně logickým vyhodnocením dotazů. Všichni byli zvědaví, co se bude dít dál, ale i přesto se nebálo dost posluchačů podělit se svými zkušenostmi a dotazy. Když bych shrnul osazení publika, tak bylo opravdu plné odborníků na databáze. I přesto na dotaz Davida, kdo znáte "Constrains" se přihlásili pouze čtyři. Po přestávce se k Davidovi přidal i Martin Poisel a ukázali využití uložené procedury, která se připojuje k elektronickému bankovnictví. Nakonec jsme ještě zabrousili do geografických dat. David se nebál ukázat síťový graf problému "obchodní cestující" a mé srdce zaplesalo nostalgií při vzpomínkách na školní léta. Mrkněte na fotky, podařilo se mi ulovit diskuze na chodbě i v kuchyňce.

Jirka Pokorný

Ohodnoťte akci

Obsah přednášky (90 %)
Kvalita přednášky (98 %)
Praktické ukázky (98 %)
Organizace akce (96 %)
Kvalita občerstvení (85 %)
celková úspěšnost akce: 94%
hlasovalo 29 lidí

Fotky z akce

Soubory ke stažení

© 2024 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt