Konference SQL Server Bootcamp 2023

Bezplatná vzdělávací konference určená pro databázové vývojáře, administrátory i BI specialisty, kde se na prakticky orientovaných přednáškách předních českých odborníků na SQL Server seznámíte s best-practices z různých oblastí Microsoft SQL Serveru, Microsoft Azure a Power BI.

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Připravujeme pro Vás 18 přednášek, které budou probíhat ve 3 souběžných přednáškových místnostech. Program konference je finální. Prosím označte hvězdičkou v programu ty přednášky, které plánujete skutečně navštívit. Velmi nám tím pomůžete s kapacitním plánováním místností, současně Vás nebudeme zbytečně žádat o hodnocení nenavštívených přednášek a dáme Vám vědět, jak zveřejníme záznamy přednášek, na které jste registrováni.

Program na středu 13. 9. 2023

Aula
09:00 - 10:15

Co byste měli vědět o správě CPU pro SQL Server

Michal Tinthofer
MCT, MCITP, MCTS
Woodler
V této prezentaci budeme mluvit o tom, jak SQL Server využívá CPU čas a zpracovává požadavky uživatelů. Proč je to pro nás důležité, proč záleží na správném modelu CPU a co je to čekáni na parallelizmus a proč na tom záleží. Prodiskutujeme také řešení různých problémů souvisejících s CPU.
SF 2.162
09:00 - 10:15

Návrh schématu relační databáze

Robert Haken
MVP, MCT, MCSE, MCPD
HAVIT, s.r.o.
Praktický postup pro návrh schématu databáze vašich aplikací. Konvence, přirozená míra normalizace, výkonové optimalizace, nejčastější chyby ve schématu databáze.
SF 1.141
09:00 - 10:15

DAXové funkce, které byste měli znát

Jiří Neoral
MVP
Jazyk DAX nabízí široké možnosti výpočtů jak pro počítané sloupce, tak pr měřítka. V rámci přednášky se dozvíte o funkcích v Power BI, které by neměly uniknout Vaší pozornosti, a to nejen syntakticky v jazyku DAX, ale i v uživatelském prostředí Power BI desktopu. Čekají na Vás funkce pro measures, počítané sloupce, row level security, calculation groups a zajímavosti z uživatelského prostředí.
Aula
10:30 - 11:45

Azure SQL Managed Instance – SQL Server, o který se nemusíte starat

David Gešvindr
MVP, MCT, MCSE
Na přednášce si představíme službu Azure SQL Managed Instance, což je doslova „instance SQL Serveru jako služba“ o jejíž provoz a údržbu se vám stará přímo Microsoft v rámci cloudu Microsoft Azure. Vysvětlíme si, jak službu nasadit, kolik nás to bude stát a za co budeme vlastně platit, a ukážeme si různé cesty, jak do této služby přesunout stávající databáze z našeho vlastního SQL Serveru.
SF 2.162
10:30 - 11:45

Novinky v Entity Framework Core 8

Jiří Činčura
Microsoft
Entity Framework Core, stejně jako .NET, ASP.NET a další nabídne novou verzi - verzi 8 - v listopadu. Co nového přináší? Co se změnilo? Jak to ovlivní moji aplikaci?
SF 1.141
10:30 - 11:45

Úskalí nasazení Power BI ve firmách různé velikosti

Jiří Neoral
MVP
Štěpán Rešl
MVP
DataBrothers s.r.o.
Power BI je technologie se širokým záběrem. Technologie je věcí důležitou, ale její použití je věcí ještě důležitější. Jirka se Štěpánem se budou bavit o tom, jak technologii využít ve Váš prospěch v různých typech prostředí. Protože i při stavbě rodinného domu někdy potřebujete spíš kladivo, a jindy zase motorovou pilu. Dojde i na korporátní přístupy centralizované BI versus Self Service.
Aula
13:00 - 14:15

T-SQL Window Functions

David Gešvindr
MVP, MCT, MCSE
Na přednášce si představíme koncept Window Functions v jazyce T-SQL, který nám umožňuje s pomocí klíčového slova OVER přesměrovat podmnožinu výsledku našeho dotazu do agregačních, offsetových či rankovacích funkcí a tím podstatně zjednodušit zápisy i zvýšit výkon některých našich analytických dotazů.
SF 2.162
13:00 - 14:15

HADR on SQL Server on Azure VMs

Marek Chmel
Konica Minolta IT Solutions Czech
Konfigurace HADR řešení pro SQL Server je sama o sobě komplikovaná, ale přidáme-li k tomu ještě komplexitu Microsoft Azure, bude pro mnohé DBAs ještě veseleji. Jestliže si nejste jisti, jaké možnosti v rámci Azure správně kombinovat s SQL Serverem, přijďte na tuto přednášku, kde si společně ukážeme jak na to!
SF 1.141
13:00 - 14:15

Co je to Microsoft Fabric a proč by mě to mělo zajímat

Štěpán Rešl
MVP
DataBrothers s.r.o.
Microsoft Fabric. Označení, které do Microsoft Azure datového stacku přineslo spoustu otázek, protože to byla v podstatě hlavní zpráva na letošní konferenci Microsoft Build. Co to ale přesně znamená, k čemu je určený, co jsme již znali a co je vlastně nového? Tyto a další otázky od jeho představení, putují po internetu a v dotazech od zákazníků. V rámci této přednášky si Fabric představíme a zaměříme se konkrétně na to, z čeho se skládá, jak je cílený a jak nad tím přemýšlet.
Aula
14:30 - 15:15

Tipy a triky na prácu so SQL Server Management Studiom (SSMS)

Martin Mihočka
V tejto prednáške sa pozrieme na zaujímavé tipy, triky a funkcie ktoré ponúka SQL Server Management Studio (SSMS).
SF 2.162
14:30 - 15:15

Úvod do Microsoft Purview

Štěpán Bechynský
Microsoft Purview je nástroj pro vytvoření katalogu dat uvnitř organizace. V přednášce uvidíte registraci zdroje dat (SQL Server, Power BI a dalších), jeho analýzu a vytváření vlastních pravidel pro klasifikaci.
SF 1.141
14:30 - 15:15

Power BI a Incremental Refresh

Tomáš Zelinka
DataBrothers
Pravděpodobně jste se již setkali s velkým nárůstem objemu dat ve Vašich reportech, a s tím souvisejícím neustálým prodloužováním doby jejich aktualizace. Jak tomu zamezit? Pomocí Incremental refresh! V rámci této přednášky si představíme, o co se jedná, jak a kdy Incremental Refresh nastavit, a co to s sebou přináší.
Aula
15:30 - 16:45

Správa paměti SQL Serveru a řešení souvisejících problémů

Michal Tinthofer
MCT, MCITP, MCTS
Woodler
Pojďme diskutovat o důležitosti paměti pro SQL Server a její optimální konfiguraci. Také se ponoříme do jeho správného sledování a správné interpretace naměřených hodnot. Na konci přednášky si projdeme metody odstraňování problémů a popíšeme, jak se chovat v kritických situacích.
SF 2.162
15:30 - 16:45

Výkonný a udržitelný T-SQL kód prakticky

Pavel Málek
Známe to všichni – poctivě odladěný a otestovaný T-SQL kód nasadíme do produkce a druhý den místo zaslouženého volna začne zvonit telefon, že “aplikace je nějaká pomalá”. Kde se jen mohla stát chyba? Vždyť přece v testech všechno fungovalo! Během přednášky si několik nejčastějších příčin pomalého běhu T-SQL dotazů projdeme. Ukážeme si s jakými kartami SQL Server hraje (indexy, statistiky,,plan caching, ...), co a proč se může pokazit a jak tomu jako vývojáři můžeme předejít (správně odhadnutá kardinalita, stabilní exekuční plán, dynamické SQL a mnoho dalšího).
SF 1.141
15:30 - 16:45

Migrace SSAS Multidimensional do Power BI/AAS

Roman Lánský
Joyful Craftsmen
V přednášce si projdeme zkušenosti z migrace SSAS multidimensionálniho projektu do Tabularu/Power BI. Mimo jiné se dotkneme těchto témat: SSAS Multidim a Excel Pivot Tables, Vertipaq engine - principy jež je potřeba znát, parent child dimenze, Many2Many, role playing dimension, unknown members, testováni, CI a náklady
Aula
17:00 - 18:15

Intelligent Query Processing

David Gešvindr
MVP, MCT, MCSE
Jak by se vám líbilo, kdyby bez nutnosti opravovat T-SQL kód optimalizátor sám dokázal vyřešit řadu výkonnostních problémů vašich dotazů? Zní to příliš jako pohádka? V SQL Serveru 2022 je to však realita. Na přednášce se seznámíte s třetí generací technologií z rodiny Intelligent Query Processing, která optimalizátor dotazů naučila novou černou magii.
SF 2.162
17:00 - 18:15

Jak na Amazon RDS for SQL Server

Marek Chmel
Konica Minolta IT Solutions Czech
SQL Server je velmi univerzální produkt, který je schopen běžet on-prem, v cloudu, na IoT, na Windows i Linux OS. A právě o AWS cloudu a využití Microsoft SQL Serveru bude naše přednáška. Dost bylo Microsoft Azure, o kterém slyšíme na Microsoft-based konferencích. Pojďme se podívat, jak nasazení SQL Serveru řešit pomocí služeb Amazon AWS.
SF 1.141
17:00 - 18:15

Notifikační možnosti v Power BI a jak vést data blíž ke koncovým uživatelům

Štěpán Rešl
MVP
DataBrothers s.r.o.
Data uvnitř datových sad jsou skvělá zobrazování v rámci reportů. Jak ale tato data přiblížit uživatelům v prostředí, kde každý den pracují, například v MS Teams? To už zní jako něco, kde nám může výrazně pomoci Power BI REST API. Než o tom budeme mluvit, musíme samozřejmě znát všechny možnosti, kterými s námi Power BI komunikuje, abychom věděli, po které kdy můžeme sáhnout. Když ani jeden nestačí, přichází na řadu zmíněné API. Pomocí Power Automate nebo Logic Apps, PowerShellu nebo jiných prostředků můžeme dotazovat naše data a dále s nimi pracovat. V tu chvíli se DAX stává naším primárním jazykem, který hledá odpovědi. Společně si ale ukážeme, jak tyto odpovědi dostat k lidem přímo do jejich chatu v MS Teams pomocí Power Automate.

Partneři konference

© 2024 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt