Videozáznamy z akcí

Víme, že ne vždy je čas se dostavit na akci, která by Vás zajímala. Z toho důvodu, se snažíme přednášky zaznamenávat, a pokud je to možné, jejich záznamy zveřejňujeme na našem webu.

Nezapomeňte však navštívit i stránku akce,
kde mohou být další zajímavé materiály.

Přehrávač ve stránce

Záznamy na našem webu můžete pohodlně sledovat přímo na stránce s využitím našeho HTML 5 nebo Silverlight přehrávače.

Stránka se sama rozhodne, na základě toho, jaké technologie podporuje Váš prohlížeč, který přehrávač použít, abyste záznam mohli sledovat v nejvyšší možné kvalitě.

Stahování záznamů

Víme, že občas chcete sledovat záznamy i v místech, kde není připojení k internetu, což současný přehrávač neumožňuje, proto umožňujeme stahování vybraných záznamů.

Velmi staré záznamy máme historicky uložené ve formátu, který není vhodný pro stahování,
proto je ke stažení nenabízíme.

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

SQL Server Bootcamp 2020: Azure Cosmos DB – Optimalizace nákladů a change feed

Záznam pro Vás zpracoval a připravil: David Gešvindr

Stáhnout videozáznam

Protože víme, že chcete naše přednášky sledovat i v místech bez připojení k internetu, nabízíme Vám tento záznam ke stažení v následujících formátech:
Azure Cosmos DB byla už od svého začátku vývojáři občas přehlížena, zejména kvůli nemalým nákladům na provoz, a to i u velmi malých aplikací. V květnu však Microsoft spustil tzv. free tier, v rámci kterého můžete získat toto úložiště s výkonem, který postačuje pro menší aplikace, zdarma. Na této přednášce si ukážeme, jak přistupovat k návrhu databáze v Cosmos DB. Postupy, které znáte ze světa relačních databází, totiž v případě Cosmos DB moc dobře nefungují. Uvidíte, k čemu slouží partitions a jak je využít, abyste snížili náročnost dotazů na minimum. Dále si ukážeme, jak využívat change feed k denormalizaci dat, díky čemuž lze opět zjednodušit a zlevnit dotazování.
© 2024 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt