Videozáznamy z akcí

Víme, že ne vždy je čas se dostavit na akci, která by Vás zajímala. Z toho důvodu, se snažíme přednášky zaznamenávat, a pokud je to možné, jejich záznamy zveřejňujeme na našem webu.

Nezapomeňte však navštívit i stránku akce,
kde mohou být další zajímavé materiály.

Přehrávač ve stránce

Záznamy na našem webu můžete pohodlně sledovat přímo na stránce s využitím našeho HTML 5 nebo Silverlight přehrávače.

Stránka se sama rozhodne, na základě toho, jaké technologie podporuje Váš prohlížeč, který přehrávač použít, abyste záznam mohli sledovat v nejvyšší možné kvalitě.

Stahování záznamů

Víme, že občas chcete sledovat záznamy i v místech, kde není připojení k internetu, což současný přehrávač neumožňuje, proto umožňujeme stahování vybraných záznamů.

Velmi staré záznamy máme historicky uložené ve formátu, který není vhodný pro stahování,
proto je ke stažení nenabízíme.

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Nejbližší konané akce

SSAS Tabular a úvod do jazyka DAX

Záznam pro Vás zpracoval a připravil: David Gešvindr

Stáhnout videozáznam

Protože víme, že chcete naše přednášky sledovat i v místech bez připojení k internetu, nabízíme Vám tento záznam ke stažení v následujících formátech:
Zveme vás na přednášku, kde se seznámíte se službou SQL Server Analysis Services (SSAS), která je hojně využívána v rámci Business Intelligence řešení k tvorbě datových modelů za účelem zvýšení výkonu a odstínění uživatelů od komplexnosti databáze, díky čemuž se mohou dotazovat nad daty bez nutnosti ovládat dotazovací jazyk. Přednáška vám pomůže začít používat tuto službu v režimu Tabular, ukáže vám tvorbu modelu od základu a uvede vás do základů jazyka DAX, který je používán pro výpočty a dotazování. Hlavní částí přednášky bude jedno velké demo z reálného světa.
SQL Server Analysis Services (SSAS) jsou technologií, která umožňuje tvořit analytické modely pro podporu reportingu a ad hoc analýzy. Tabular je mladším ze dvojice podporovaných modelů a je určitě jednodušším. Ačkoliv se nejedná o žádnou novinku (v první podobě PowerPivotu se objevil v době SQL Server 2008 R2), nyní se jeho dostupnost pro masové použití výrazně zlepšila. Tabular jsme mohli najít jen v prémiových edicích SQL Serveru, ale nyní jej najdeme i ve standardní edici SQL Serveru 2016. Stejně tak přibyla jeho cloudová verze v Azure. Informace, které se na přednášce dozvíte jsou přenositelné do jiných technologií. Konkrétně již zmiňovaného Power Pivotu a Power BI. Nevyhneme se ani porovnání Tabularu proti modelu multidimenzionálnímu, včetně silných a slabých stránek jednoho i druhého.

Přednášející

© 2024 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt