Vyberte přednášky na
SQL Server Bootcamp 2020

Využijte příležitosti ovlivnit program konference tím, že budete hlasovat pro témata přednášek, která chcete, aby byla zařazena do programu.

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Nejbližší konané akce

Výběr přednášek do programu konference

Hlasujte pro témata přednášek, která vás zaujala a chcete, aby byla zařazena do programu konference. Pokud vám nějaké zajímavé téma chybí, doplňte jej a když o něj bude zájem, zkusíme na něj sehnat přednášejícho a zařadit jej do programu.
Máte neomezený počet hlasů – Označte proto prosím všechny přednášky, které navštívíte, pokud je zařadíme do programu.
Filtr podle audience:
 • 65
  hlasů
  BI

  Analýza burzovních dat v Power BI

  Tvorba datového modelu nad burzovními daty. Použití webové stránky jako zdroje plus načítání historických dat přes Python. Vizualizace s pomocí dostupných možností v Power BI. Základní pojmy budou vysvětleny
 • 53
  hlasů
  vývojář

  Azure Cosmos DB - optimalizace nákladů a change feed

  Azure Cosmos DB byla už od svého začátku vývojáři občas přehlížena, zejména kvůli nemalým nákladům na provoz, a to i u velmi malých aplikací. V květnu však Microsoft spustil tzv. free tier, v rámci kterého můžete získat toto úložiště s výkonem, který postačuje pro menší aplikace, zdarma. Na této přednášce si ukážeme, jak přistupovat k návrhu databáze v Cosmos DB. Postupy, které znáte ze světa relačních databází, totiž v případě Cosmos DB moc dobře nefungují. Uvidíte, k čemu slouží partitions a jak je využít, abyste snížili náročnost dotazů na minimum. Dále si ukážeme, jak využívat change feed k denormalizaci dat, díky čemuž lze opět zjednodušit a zlevnit dotazování.
 • 96
  hlasů
  BI

  Azure Machine Learning a AI - jak začít

  Zajima Vás co se schovává pod moderními buzzwordy jako machine learning, data science a AI? Chtěli byste si vše vyzkoušet, ale nevíte jak začít? Pak je tato nahrávka právě pro Vás! Ukážeme Vám jak využít Azure a dostupná předpřipravená data pro úvod do světa data science a strojového učení.
 • 62
  hlasů
  admin

  Azure SQL Database - Most Secure Database Ever

  SQL Server je nejbezpečnější databázová platforma, i když běží v cloudu. Pojďte se podívat, jaké možnosti nám Azure SQL Database nabízí pro zabezpečení platformy. Ukážeme si jak funguje databázový firewall, šifrování, maskování, komunikační linky a mnoho dalšího.
 • 34
  hlasů
  admin

  Azure SQL Database a HADR

  Jak to vlastně je s vysokou dostupností a zálohováním SQL databází v Azure? Co všechno je možné zkonfigurovat a jak správně vybrat jednotlivé technologie. A kolik to bude stát? Jestli Vás to zajíma, je tato přednáška právě pro Vás.
 • 35
  hlasů
  admin

  Azure SQL Database Edge

  Potřebujete nasadit Microsoft SQL Server na koncová zařízení třeba do výroby a hledáte vhodné řešení, jak zajistit navíc i centrální správu a aktualizace těchto zařízení? Díky službě Azure SQL Database Edge můžete centrálně nasadit a spravovat Microsoft SQL Server rozšířený o zpracování událostí v reálném čase na zařízení s architekturou ARM či Intel a vaši vývojáři ani nepoznají, že nepracují s klasickým SQL Serverem.
 • 30
  hlasů
  BI

  Azure Synapse Analytics - co všechno umí nabídnout

  Pamatujete Azure Data Warehouse? MS zase jednou něco přejmenoval a přidal hromadu, neskutečnou hromadu, nových možností a máme tu Azure Synapse Analytics. Jeden portál pro kompletní životní cyklus datového skladu. Nejen SQL, ale i Spark a rovnou s podporou několika dalších programovacích jazyků. Data warehouse, analytika, velká data .. to vše je Azure Synapse.
 • 139
  hlasů
  admin

  Backup SQL Serveru

  Máte zálohy? A mohla bych je vidět?
 • 61
  hlasů
  admin

  Big Data Cluster

  Velký data potřebují velký a robustní řešení a to umí práve Big Data Clusters. Nová technologie SQL Server 2019, která Vám umožní uložit, zpracovat a rychle analyzovat data neskutečných rozměrů.
 • 82
  hlasů
  vývojář

  Consolidation of Table Index Structure.

  Adding indexes is not only index tuning technique you will need. mastering an index consolidation is another case. Let's dive into this topic shall we?
 • 49
  hlasů
  BI

  Dataflow aneb transformační poklad v Power BI Service

  Dataflow je nástroj, který je velmi často ve firmách spící i když rozhodně spícím být nemusí a může velmi pomáhat s přípravou dat a stabilitou reportu. V rámci přednášky dojde k přestavení Dataflow od úplného začátku včetně práce s ním. Vzhledem k faktu, že Dataflow pracuje jako nástroj uvnitř Power BI Service, tak dojde k představení datového úložiště, kam se zpracovaná data ukládají a jak se k nim dá přistupovat. Dataflow podléhá určitým omezením se kterými je dobré počítat.
 • 95
  hlasů
  BI

  DAX pro SQL vývojáře

  DAX je dotazovaci jazyk Power BI a SSAS Tabular. Zaroven se v tomto jazyku pisou kalkulace. Podivame se, zda a jak se da DAX uchopit z pohledu jazyka SQL.
 • 68
  hlasů
  vývojář

  Entity Framework Core na .NET 5

  Entity Framework Core dostává s každou verzí celou řadu novinek a vylepšení. Na této přednášce si ukážeme, na co se můžete ve světě objektově-relačního mapování těšit v novém .NET 5.
 • 142
  hlasů
  vývojář

  Hierarchická data v databázi

  Ukážeme si jak uložit a dotazovat hierarchická data v databázi včetně použití nativního datového typu hierarchyid pro efektivní uložení a dotazování hierarchických dat.
 • 27
  hlasů
  BI

  Ignite the Spark in SQL Server

  Ani ve světě lokálních služeb nemáme jen svatou analytickou trojici SSIS, SSRS a SSAS. Svět se trochu pohnul a SQL 2019 přinesl big data technologie takřka až ke konečkům prstů. Projdeme si rychle SQL Big Data Cluster deployment a pak už se vrhneme na praktické použití. SQL out, Python & Scala in.
 • 108
  hlasů
  vývojář

  Jak dostat zdrojový kód databáze pod kontrolu - migration nebo state based?

  Rádi byste automatizovali buildy, deploymenty i testy, ale nevíte, kde začít, protože databáze je tak trochu jiné zvířátko? Zkusili jste SSDT a přišlo Vám pomalé a nepředvídatelné? Nebo jste naopak automatizovali migrace skrze DbUp a zjistili, že tvorba migračních skriptů trvá neúnosně dlouho? Nebo jste zatím ani nezačali, protože těch nástrojů je zkrátka moc a Vy nevíte, jak k nim proniknout? V této přednášce společně projdeme hlavní nástroje verzování, buildu a deploymentu a ukážeme si ty nejzásadnější rozdíly mezi nimi. Bavit se budeme o Visual Studio SQL Server Data Tools, Flyway, DbUp, Red Gate Source Control a SQL Achange Automation. Vysvětlíme si základní principy automatizace databázového vývoje a deploymentu.
 • 20
  hlasů
  admin

  Jak na SQL Server v ramci Amazon AWS

  Chcete pustit novy workload SQL Serveru v ramci AWS nebo zmigrovat existujici prostredi? Ukazeme si jak na to!
 • 52
  hlasů
  vývojář

  Jupyter Notebooks a jejich použití ve spojení se SQL Serverem

  Jupyter Notebooks jsou mocný formát, který kombinuje běžný formátovaný text proložený spustitelným kódem s podporou mnoha jazyků, včetně T-SQL. Na přednášce si tento formát představíme, naučíme se vytvářet vlastní notebooky s pomocí Azure Data Studio a hlavně si předvedeme, jak tuto technologii použít v praxi pro tvorbu návodů, výukových materiálů či datovou analytiku.
 • 49
  hlasů
  BI

  Komunitní nástroje pro práci s Power BI

  DAX studio, Vertipaq analyzer a ALM Toolkit včetně praktických příkladů, jak tyto nástroje mohou zefektivnit naši práci s Power BI. DAX Studio se používá pro dotazování a ladění DAXového kódu. Vertipaq analyzer k optimalizaci vnitřních struktur Power BI modelu a ALM toolkit k porovnávání schématu a mergování verzí.
 • 48
  hlasů
  admin

  Méně obvyklé instalační postupy SQL Serveru

  Instalační průvodce SQL Serveru je známý a hojně využívaný nástroj na instalaci SQL Serveru. Ale jak se postavit k situaci, kdy instalační průvodce není dostupný? Přednáška formou step-by-step ukázek ukáže dvě situace: instalace SQL Serveru na Windows Server Core, a následně instalaci SQL Serveru na Linux Ubuntu
 • 89
  hlasů
  admin

  Microsoft SQL Server Encryption

  Zajímá vás, jaké jsou možnosti ochrany vašich data v Microsoft SQL Serveru s pomocí šifrování? Na přednášce si představíme dostupné šifrovací technologie v SQL Serveru, vysvětlíme si, před jakými typy útoků vás ochrání a na praktických ukázkách si ukážeme, jak je nasadit.
 • 67
  hlasů
  admin

  Migrace SQL Serveru do Azure - Vaše poslední migrace

  Už Vás nebaví pořád řešit upgrade SQL Serveru na nové verze? Co takhle zmigrovat SQL Server naposledy a využít možnosti Azure platformy pro běh SQL Serveru? Pojďmě si společně ukázat jak na to!
 • 58
  hlasů
  BI

  Monitorování BI Infrastruktury s použitím Power BI

  Když se začne Business Intelligence řešení zpomalovat, vyvstávají otázky proč? Proč stejný report formou subscription jede jeden den 17minut a druhý den 3. Něco shnilého děje se v infrastruktuře. Ukážeme si hotové řešení, pro analýzu logů z SSIS balíků, Reporting Services logů a vzájemné korelace včetně korelace s dobami SQL Server agent jobů. Podíváme se kde pro jednotlivé položky brát data a jak na notifikace v případě problémů.
 • 44
  hlasů
  admin

  MSA a gMSA - jak řešit běh SQL Serveru bez tradičních uživatelských účtů

  Neustále jsou kladeny vyšší a vyšší požadavky na IT prostředí a SQL Server je jeho nedílnou součástí. Pojďme se podívat, co nám nabízí Active Directory za možnosti pro vylepšení bezpečnosti SQL Serveru.
 • 170
  hlasů
  vývojář

  Návrh schématu relační databáze

  Praktický postup pro návrh schématu databáze vašich aplikací. Konvence, přirozená míra normalizace, výkonové optimalizace, nejčastější chyby ve schématu databáze.
 • 83
  hlasů
  vývojář

  Optimistic concurrency control in Microsoft SQL Server

  Řízení souběžného zpracování je v SQL Serveru běžně řešeno pesimisticky pomocí zámků, které nám zajišťují izolaci jednotlivých transakcí. Jsou však i cesty, jak jako vývojáři můžeme řídit souběžné zpracování bez použití zámků. Ukážeme si různé cesty implementace ze strany aplikace i přímou podporu optimistic concurrency control v jednotlivých částech SQL Serveru.
 • 26
  hlasů
  vývojář

  Parameter Sniffing Analysis and Possible Resolution

  Let's dive into performance tuning evergreen with Woodler. Will try to present this topic from my point of view..
 • 117
  hlasů
  vývojář

  Partitioning v Microsoft SQL Serveru

  Partitioning umožňuje v SQL Serveru fyzicky rozdělit tabulky na více partitions, mezi které jsou řádky rozděleny podle určené klasifikace aniž by ale aplikace cokoliv poznala. Partitioning se dá využít pro řadu specifických výkonnostních optimalizací, které si na této přednášce představíme.
 • 173
  hlasů
  admin

  Performance Tuning - co řesíme nejčastěji

  Každý SQL Server je trochu jiný, ale některé problémy se opakují tak často, že stojí za to o nich mluvit. Pojďte se podívat, jake problémy řesíme u našich zákazníků a partnerů nejčastěji, třeba se týkají i Vás.
 • 174
  hlasů
  vývojář

  Performance tuning databázových aplikací

  Jak získat jako vývojář z SQL serveru náležitý výkon? Nebudeme řešit infrastrukturní optimalizaci databázového serveru, ale schéma databáze, indexování, podobu SQL dotazů i databázovou aplikaci samotnou.
 • 32
  hlasů
  vývojář

  Porovnání Firebird a Microsoft SQL Serveru

  Vývojáři se obvykle dobře naučí pracovat s jedním typem databázového stroje, ale pokud si své znalosti a návyky přenesou na jiný databázový stroj, mohou se setkat s nepříjemnými dopady na výkonnost i kvalitu dat. Proto jsme se rozhodli porovnat některé rozdíly, které panují mezi dvěma často používanými databázemi – Firebirdem a Microsoft SQL Serverem.
 • 77
  hlasů
  vývojář

  Porovnání Oracle Database a Microsoft SQL Server

  Vývojáři se obvykle dobře naučí pracovat s jedním typem databázového stroje, ale pokud si své znalosti a návyky přenesou na jiný databázový stroj, mohou se setkat s nepříjemnými dopady na výkonnost i kvalitu dat. Proto jsme se rozhodli porovnat některé rozdíly, které panují mezi dvěma často používanými databázemi – Oracle Database a Microsoft SQL Serverem.
 • 65
  hlasů
  BI

  Power BI - co mě zaujalo v posledním roce

  Průřezová přednáška o tom co přinesl poslední rok nového ve světě Power BI ať už se týká nových funkcí, nebo zajímavé použití/řešení problémů v Power BI.
 • 20
  hlasů
  BI

  Power BI a IoT LoraWan

  Praktická ukázka jak využít data z ČRa do Azure a vizualizovat v Power BI.
 • 39
  hlasů
  BI

  Power BI a mapové vizualizace

  Ukázky jak využít mapové vizualizace v Power BI. Druhy použitých map až na úroveň obce.
 • 51
  hlasů
  BI

  Praktické tipy pro Power query

  - Jak ošetřit datové zdroje tak, aby vždy proběhla aktualizace reportu - Jak je možné generovat datumovou dimenzi - Jak nakládat s vícekrokovými M scripty s ohledem na jejich výkonnost - Záludnosti v používání vlastních funkcí v M scriptech
 • 20
  hlasů
  BI

  Recept na datový koláč s příchutí Power Platform

  Zajímá vás jak připravit chutný datový pokrm, který může posloužit jako pobědová „svačinka“ a zároveň může nakrmit zástupy lidí hladovějících po datech ve vaší organizaci? Recept je následující: 1 sklenice Dynamics 365, 1 sklenice Power Apps, 5 lžic Common Data Service. Přidejte tyto přísady do velké mísy Power BI, smíchejte s Power Query a pečte 30 minut při Office 365 stupních. Podávejte vychlazené na Azure talíři.
 • 76
  hlasů
  admin

  Red Teaming SQL Server

  SQL Server je nejbezpečnější databázová platforma. Ale jen pokud administrátor a vývojář vědí, co dělají. Jakmile se nedodržují jasně daná pravidla, dokáže Vám SQL Server zkušený red teamer rozebrat na šroubky. A nejen SQL Server. Chcete vědět co vše je možné díky nedokonalé konfiguraci SQL Serveru ovládnout? Tak přijďte.
 • 33
  hlasů
  BI

  SharePoint jako zdroj dat pro Power BI

  Pojďme se spolu podívat na možnosti propojení SharePointu online i on-premise a Power BI v několika zajímavých příkladech. Tohle spojení má smysl!
 • 20
  hlasů
  admin

  SQL Workload v Azure - Co si vlastně vybrat?

  Chcete SQL Server workload v Azure? A jaký - vždyť máte tolik možností? Pojdmě si spolu projít jednotlivé volby a řekneme si, která se hodí pro konkrétní scénáře.
 • 189
  hlasů
  vývojář

  SQL worst practices

  Čím si spolehlivě zavařit? Jak dostat databázový server do úzkých? Zabijáci výkonu, perly code-review i jiné prohřešky z praxe.
 • 23
  hlasů
  admin

  Terraform the SQL planet

  Vyjdete ven a on tam kontejner, vrátíte se dovnitř a kontejner. Schováte se do kanceláře a ... kontejner. Prostě už není kam utéct, jsou všude. Nejlepší obrana je útok, takže v přednášce vyrazíme SQL kontejnerům v ústrety s raketometem na rameni a rotačním kulometem v rukou. Nasadíme SQL kontejnery do Azure Kubernetes Clusteru za pomocí Terraformu. K tomu si řekeneme potřebnou omáčku.
 • 63
  hlasů
  vývojář

  Testování databází pomocí tSQLt frameworku

  Na úvod si blíže představíme samotný tSQLt framework a v sérii praktických příkladů si ukážeme, jak jej lze stáhnout, nainstalovat a jak jednoduché je vytváření a spouštění prvních tSQLt testů na SQL Serveru.
 • 93
  hlasů
  admin

  TIG - Telegraf, Influx, Grafana aneb moderní monitoring (nejen) SQL Serveru zdarma!

  Konec výmluvám, že nevíme, co se SQL Serverem dělo, protože jsme zrovna neseděli u SSMS, že netušíme, jak změnila performance baseline po releasu nebo kdy nám na serveru nastává blokování! S TIG stackem můžete začít používat špičkový monitoring framework, aniž byste museli vytáhnout byť jen jedinou korunu z prasátka. Jak si během přednášky navíc ukážeme, je rozjetí celého šelmostroje otázkou jen několika minut. Dorazte a přesvědčte se, že Microsoft to s open source myslí vážně.
 • 39
  hlasů
  BI

  Time Intelligence a co umí v modelu způsobit

  Power BI v sobě ukrývá dvousečnou funkci, která se jmenuje Time Intelligence. Na jednu stranu umí velmi usnadnit datumové výpočty tvořené pomocí jazyka DAX, ale na druhou stranu umí způsobit neočekávanou velikost .pbix souboru, kvůli samovolně vznikajícím datumovým dimenzím.
 • 82
  hlasů
  BI

  Úvod do SQL Server Reporting Services

  Po úspěchu přednášky na téma Úvod do SQL Server Integration Services jsem se rozhodl ukázat první krůčky s další velmi užitečnou technologií SQL Server Reporting Services. I když Microsoft poskytuje i další moderní BI řešení Power BI, Reporting Services ještě dlouho budou zaujímat své místo na slunci. Přednáška lehkou formou představí scénáře užití, tooling a nasazení reportovacích řešení.
 • 35
  hlasů
  BI

  Vertipaq - engine stojící za Power BI a SSAS Tabular

  Seznamime se se zakladnimi principy uchovani, nahravani a cteni dat v Power BI a SSAS Tabular. Tato znalost je zakladem k pochopeni a efektivnimu vyuziti skutecnych moznosti a vyhod analytickeho enginu Power BI a SSAS tabular.
 • 34
  hlasů
  BI

  Zákaznická analytika v Power BI aneb poznej svého zákazníka

  Na přednášce si ukážeme, jak v Power BI segmentovat své zákazníky podle RFM - kdy naposledy nakoupili (Recency), jak často nakupují (Frequency) a kolik utratili (Monetary value).
 • 16
  hlasů
  BI

  Zpracování streamu dat v Azure

  Přednáška nabízí (ne)úplný přehled možných technologií použitelných pro stream processing v Azure. Po teoretickém úvodu bude následovat praktický recept na vytvoření několika alternativ jednoduchého řešení zpracování streamových dat.

Přihlašte se

Je nutné být přihlášen a registrován na tuto konferenci, abyste mohli hlasovat o jejím programu a navrhovat nové přednášky

© 2020 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt