Vyberte přednášky na
WUG Days 2020

Využijte příležitosti ovlivnit program konference tím, že budete hlasovat pro témata přednášek, která chcete, aby byla zařazena do programu.

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Nejbližší konané akce

Výběr přednášek do programu konference

Hlasujte pro témata přednášek, která vás zaujala a chcete, aby byla zařazena do programu konference. Pokud vám nějaké zajímavé téma chybí, doplňte jej a když o něj bude zájem, zkusíme na něj sehnat přednášejícho a zařadit jej do programu.
Máte neomezený počet hlasů – Označte proto prosím všechny přednášky, které navštívíte, pokud je zařadíme do programu.
Filtr podle audience:
 • 52
  hlasů
  vývojář

  (Ne)Známé vlastnosti Azure Blob Storage

  Ukládání dat do Azure Blob Storage je dnes už asi normální věcí i pro on-premise aplikace 😉, ale víte, že Blob Storage není jen jedna služba, ale plno malých skrytých features, které mohou pomoci ušetřit, zrychlit aplikaci nebo prostě jen vyřešit nějaký problém jednodušeji?
 • 108
  hlasů
  vývojář

  .git explained

  Mnoho lidí používá git, ale neví, jak vlastně funguje a k čemu je složka .git. Řekneme si, co to je obsahem adresovatelný souborový systém a co má s ním společného git a co všechno ve složce .git najdete.
 • 144
  hlasů
  vývojář

  .NET 5 – Kdo, kde jak a s kým

  .NET 5 je obrovský krok kupředu v životě .NETu. Pojďme se spolu podívat na historii, dnešek a samozřejmě budoucnost - ne přehled novinek, ale trochu historického kontextu, internals a jak se to táhlo kolem .NETu za ta léta.
 • 47
  hlasů
  admin

  2 roky inovace za 2 měsíce

  Poslední měsíce ukázaly, že věci, které nešly, najednou jdou. Opustit dosah GPO. Zavést online schůzky. Digitalizovat papírové systémy, automatizovat nudné agendy. Jak reagovat na digitální transformaci, a naopak ji pomoci správně zvolenou adopcí?
 • 42
  hlasů
  admin

  Active Directory PAM Optional Feature

  Active Directory PAM Optional Feature je málo známá funkce AD, která byla přidána ve Windows Serveru 2016. Tato funkce nám umožňuje přidávat uživatele do skupin jen na omezenou dobu a zároveň výrazně zjednodušuje delegaci oprávnění napříč AD foresty. Přijďte se podívat, jak tuto funkci použít i ve vašem AD.
 • 11
  hlasů
  vývojář

  Ako na Infrastructure as Code využitím Terraformu

  Vytvorenie kópie produkčného prostredia a časti infraštruktúry je kľúčové pri zlepšovaní nášho produktu Kontent. S nástrojom Terraform je tento proces jednoduchší a navyše máme istotu, že sme na nič nezabudli. Na prednáške sa dozviete naše skúsenosti s prácou s nástrojom Terraform.
 • 48
  hlasů
  vývojář

  AMP weby: Co to je a proč nás to má vůbec zajímat?

  Možná jste již slyšeli o technologii AMP, která má na svědomí bleskurychlé načítání webu. Na přednášce se dozvíte, co je to AMP, proč nás to má zajímat a i to, jaké má nevýhody.
 • 51
  hlasů
  admin

  Analýza logů a hledání anomálií v hybridním prostředí

  V rámci přednášky vám ukážu jak je možné pomocí analýzy logů identifikovat anomálie v prostředích Linux, či Windows, Cloud či On-Premise. Zjistíte jak snadné nebo složité může být využívat log management k získání totální visibility nad prostředím. Během přednášky se seznámíte s nástroji pro pokročilou analýzu logů z prostředí Microsoft Azure.
 • 109
  hlasů
  vývojář

  ASP.NET Core DevTips

  Inovovaná série užitečných tipů pro webové vývojáře. V této verzi přednášky se zaměřím na užitečné postupy a nástroje, které používám já i mnou školené vývojářské týmy.
 • 54
  hlasů
  vývojář

  Automatický deployment na Azure chytře a bezpečně

  Dny kdy jste si ručně naklikávali infrastrukturu na Azure jsou pryč. Azure Resource Manager šablony neboli ARM templates představují efektivní způsob jak docílit opakovaných a plně automatických deployů, včetně nastavení konfigurace jednotlivých services. Bohužel správa takových šablon v původním JSON formátu je zdlouhavá, obtížná, nepřehledná a náchylná k chybám. Na této přednášce se dozvíte jak elegantně a silně typově nadefinovat a nakonfigurovat celou infrastrukturu na Azure a posléze na ni vydeployovat vaši aplikaci. Už žádné ruční naklikávání services v Azure Portálu!
 • 61
  hlasů
  admin

  Automatizace Microsoft Teams

  Jak automatizovat jednotlive ukony v MS Teams napric rucnymi informacnimi systemy? Microsoft Flow a kombinace konektoru pomuze s timto problemem. V ramci teto prednasky si ukazeme, jak pouzit Microsoft PowerApps k tvorbe zakladnich vstupu pro PowerAutomate a nasledne vse zaintegrujeme do centralniho mista – Microsoft Teams
 • 44
  hlasů
  vývojář

  Azure DevOps YAML CI/CD pipelines - the real experience

  Sharing the experience of building fully automated CI/CD YAML pipelines inside a global company with 200+ engineers.
 • 16
  hlasů
  vývojář

  Azure IoT Edge

  Ne vždy je možné odesílat data ze zařízení ke zpracování do cloudu v reálném čase. Pomocí Azure IoT Edge můžete některé služby z Microsoft Azure přesunout na vaše zařízení v podobě Docker kontejnerů a data zpracovávat na místě. Tato technologie také umožňujě vzdálenou zprávu a konfiguraci zařízení. Vpřednášce uvidíte praktické ukázky využití Azure IoT Edge v průmyslu.
 • 25
  hlasů
  vývojář

  Azure Machine Learning in production

  How to build scalable and production-ready Machine Learning models as a platform in Azure without the extensive data science knowledge.
 • 58
  hlasů
  admin

  Azure SQL Database - Jake jsou moznosti

  SQL Server v Azure? Proc ne, ale co si vlastne vybrat? V ramci prednasky si ukazeme, jake jsou moznosti.
 • 28
  hlasů
  admin

  Azure SQL Database Edge

  Potřebujete nasadit Microsoft SQL Server na koncová zařízení třeba do výroby a hledáte vhodné řešení, jak zajistit navíc i centrální správu a aktualizace těchto zařízení? Díky službě Azure SQL Database Edge můžete centrálně nasadit a spravovat Microsoft SQL Server rozšířený o zpracování událostí v reálném čase na zařízení s architekturou ARM či Intel a vaši vývojáři ani nepoznají, že nepracují s klasickým SQL Serverem.
 • 18
  hlasů
  admin

  Azure VNET security

  Pokud se rozhodneme implementovat část infrastruktury v Azure, bezpečnostní úkony rozšíříme od správy našich fyzických sítí, routerů, firewallů, IDS atd. také na jejich parťáky v cloudu. V Azure nás také potká síťařina, bezpečnostní prvky jako firewally, ACL, VPNky, různé sítové protokoly apod. V přednášce se tedy půjdeme podívat, odkud bezpečnost sítí v Azure uchopit a jak se vyhnout možným chybám.
 • 47
  hlasů
  admin

  Bezpečnostní funkce Microsoft 365

  Zaměřeno na technologie Azure AD Premium, Microsoft Intune a sadu produktů s koncovkou ATP.
 • 15
  hlasů
  admin

  Big Data Cluster

  Velka data a mnoho komponent, to je SQL Server Big Data Clusters. Jak na deployment a vyuziti tohoto systemu si ukazeme v ramci prednasky.
 • 94
  hlasů
  vývojář

  Blazor - stav světa a co se chystá

  Blazor máme v produkční verzi už i pro WebAssembly, vznikají první zkušenosti z produkčního provozu, platforma nabírá na oblíbenosti. Zrekapitulujeme si, kam se Blazor za dobu své existence dostal a kam se ještě chystá.
 • 68
  hlasů
  vývojář

  Blazor Server

  Blazor Server je produkčně použitelná a zatím stále přehlížená technologie. Během přednášky nastíním myšlenkové výhody a vhodné scénáře použití Blazor Server. Ukážeme si také learning path, ze které lze vycházet pro samostudium a ruku v ruce s tím klíčové funkce a principy fungování celé technologie i s ohledem na odlišnosti vůči Blazor WASM.
 • 135
  hlasů
  vývojář

  C# 9 - Co je nového

  C# 9 je další major verze jazyka C#. Jsou novinky jen nějaký syntakticky cukr nebo něco většího? Ano, je to něco většího. Chcete vědět co? Přijďte!
 • 91
  hlasů
  vývojář

  C# 9 features/candidates

  Records, init-only properties, with-expressions, primary constructors, null-validation, scripting a mnoho dalšího se toho chystá do příští verze jazyka C#. Podíváme se společně na ty nejzajímavější novinky a ochutnáme i pár věcí z .NET 5.
 • 109
  hlasů
  vývojář

  C# 9 source generators

  Jedna z extrémně dlouho žádaných funkcí v C#. A také dlouho odkládaná. O co tedy jde? Na co se hodí? A co to vlastně vůbec není?
 • 135
  hlasů
  vývojář

  Clean Architecture

  Představte si, že váš tým dostal za úkol napsat aplikaci pro letecký průmysl. Víte že musí fungovat a rozvíjet se desítky let. Nevíte jestli bude stačit desktopová verze, možná bude potřeba web nebo snad hologram UI? Ani nevíte jak se změní pravidla létání z rozšiřujícími se drony. A co až přijdou létající auta? Na přednášce se nedozvíte jaká bude budoucnost, ale jak napsat aplikaci, která se bude budoucnosti snadno přizpůsobovat.
 • 75
  hlasů
  vývojář

  Co by měl každý .NET vývojář vědět o RabbitMQ 🐇

  Seznamovací přednáška s RabbitMQ - message broker systémem pro publisher/subscriber scénáře. Bez zbytečných okolků se mu podíváme na nejdůležitější vlastnosti a limitace, které by měl znát každý vývojář nejenom na .NET platformě.
 • 95
  hlasů
  admin

  Co dělat, když si myslíte, že vaše stanice jsou napadené

  Denně slyšíte o různých útocích na velké i malé společnosti. Jste připraveni a víte co máte dělat až se to stane vám? Co budete dělat až se vám začne šířit ransomware sítí?
 • 54
  hlasů
  vývojář

  Co je ten Span(T) zač a proč by mě to mělo zajímat

  Span(T) přišel z ničeho nic a je opředen tajemstvím. Co se za ním vlastně skrývá a co vlastně reprezentuje pro běžného .NET vývojáře?
 • 24
  hlasů
  vývojář

  Co vás čeká v DotVVM 3.0 a co vám může nabídnout

  O českém open-source frameworku DotVVM jste již pravděpodobně slyšeli. Na této přednášce si ukážeme, jaké novinky na vás čekají v jeho připravované třetí verzi, jaké výhody má DotVVM i dnes v současném webovém světě, a jak vám může pomoci při modernizaci Web Forms aplikací a pozvolném přechodu na .NET 5.
 • 29
  hlasů
  vývojář

  Dapr aneb jsou na vás Kubernetes příliš low-level?

  Posledních pár let slyšíme ze všech koutů slovo Kubernetes. Pokud si ale představíte, že byste na této technologii chtěli vyvíjet velké microservices řešení, zjistíte, že Kubernetes jsou pořád hodně low-level a že by se nad nimi hodila nějaká platforma. A jednou z takových "nadstaveb" je právě Dapr. Na této přednášce se podíváme, k čemu slouží a s čím vám dovede pomoci.
 • 29
  hlasů
  admin

  Defender ATP Ninja track #1 - Architektura za oponou Defender ATP

  První díl o Microsoft Defender ATP představí architekturu celého řešení, kde to spí, co to žere, proč se nesbírají logy a jak to celé vlastně funguje.
 • 25
  hlasů
  admin

  Defender ATP Ninja track #2 - Prevence proti útoku na Windows zařízení

  V druhém díle se podíváme jak systém s OS Windows 10 zabezpečit, tedy jak zapnout preventivní funkce či nastavit preventivní procesy, které pomohou při obraně proti kybernetickému útoku a zmenší prostor, který může útočník využít. Představíme si Threat & Vulnerability Management, Attack Surface Reduction, Applocker a další technologie.
 • 23
  hlasů
  admin

  Defender ATP Ninja track #3 - Detekce a vyšetření útoku na Windows zařízení

  Třetí díl ukáže jak Defender ATP útoky na zařízení Windows detekuje, jak se útok může vyšetřovat pomocí funkce Advanced Hunting nebo jak využít Device Timeline a vlastní pravidla pro detekci útoku IOC. Staňte se lovci a detektivními vyšetřovateli zároveň.
 • 21
  hlasů
  admin

  Defender ATP Ninja track #4 - Integrace nejen s Microsoft Threat Protection

  Poslední díl seriálu o Microsoft Defender ATP představí všelijaké možnosti integrace tohoto řešení s celým balíkem technologií Microsoft Threat Protection. Ale nejen to, rovněž představí automatizaci pomocí Power Automate a další vychytávky. A pak už budete opravdu tím Defender ATP ninjou.
 • 10
  hlasů
  vývojář

  Distribuované a škálovatelné řešení pomocí Azure Function & Storage Account

  Ukážeme si jak vybudovat distribuované a škálovatelné řešení pomocí Azure Function & Storage Acccount - Triggers, Queue, Storage, které Vás bude stát jako pár piv.
 • 33
  hlasů
  vývojář

  Doba cloudová - TDD mrtvé, ať žije testování uživatelem

  Na příběhu fiktivní firmy si ukážeme, jak pohled na testování mění cloudové služby. Budeme mít produkt instalovaný lokálně s desetitisíci testy a budeme ho migrovat do cloudu včetně testů. Přednáška bude čistě teoretická, nebudou se ukazovat žádné příklady v kódu. Zohledníme všechny druhy automatizovaných testů nejen unit testy.
 • 104
  hlasů
  vývojář

  Entity Framework (Core) 5

  .NET (Core) 5 je za dveřmi a s ním i nová verze Entity Frameworku. Co přinese? Co se rozbije? ...
 • 18
  hlasů
  vývojář

  F# v roce 2020

  Rok se s rokem sešel a opět je tu pravidelný "sumář" ze světa funkcionálního .NETu. Kam se od minule jazyk F# posunul, jaké novinky nás čekají a které knihovny a frameworky teď frčí? To vše se na mé přednášce dozvíte. A možná přijde i WebAssembly...
 • 32
  hlasů
  vývojář

  From Monolith to Microservices in Azure – real experience

  How to practically move from monolithic architecture to microservice one build on top of the Azure resources.
 • 76
  hlasů
  vývojář

  Hierarchická data v databázi

  Ukážeme si jak uložit a dotazovat hierarchická data v databázi včetně použití nativního datového typu hierarchyid pro efektivní uložení a dotazování hierarchických dat.
 • 80
  hlasů
  admin

  Instalace software ve Windows 10 v roce 2020

  Přestaňte klikat, začněte ťukat! V této přednášce se dozvíte, jaké jsou možnosti instalace software v roce 2020 pro Windows 10. Zaměříme se na automatizované instalace z textového terminálu. Představíme si Chocolatey, Windows Package Manager a jiné balíčkovací systémy a na jakém principu fungují. Ukážeme si jak prakticky zautomatizovat instalaci software včetně přizpůsobení instalace.
 • 91
  hlasů
  admin

  Jak a proč řešit účty a hesla administrátorů

  Jedna věc je vyřešit administrátorská práva pro běžné uživatele, ale co s tím zbytkem? Lokální účty, built-in administrátor, podpora IT, správci AD,... Aby byla jasná důležitost technických opatření, ukážeme si, co se může stát, když někdo "může více" než by měl.
 • 45
  hlasů
  vývojář

  Jak na offline aplikaci v Blazoru

  Blazor se kromě jiného dá použít na vytvoření webové aplikace, která se dá nainstalovat přímo z prohlížeče, funguje offline a má všechny výhody (a nevýhody), na které jste zvyklí u běžného webového vývoje. Podíváme se tedy jak bychom využili principy vývoje aplikace v Blazoru a jejich propojení s vývojem PWA.
 • 15
  hlasů
  vývojář

  Jak redesignovat webovou aplikaci (skoro) sám a nezbláznit se z toho

  Každý webový design začne být dříve či později zastaralý a tak někdy přijde čas na redesign. V Kenticu jsme na to vytvořili úderný tandem jednoho programátora s UX designérem, který během pár měsíců celé UI modernizoval, sjednotil a vyladil. Dozvíte se, jak taková taková spolupráce probíhá, na co si dát pozor a jestli stojí za to se do takových akcí vůbec pouštět.
 • 46
  hlasů
  admin

  Jak se dělá virtuální konference pro tisíce lidí pomocí Microsoft Teams

  Možná si ještě pamatujete virtuální konferenci nazvanou M365 Virtual Marathon, která během pouhých 36ti hodin přinesla přes 400 přednášek ve 22 paralelních bězích od více jak 300 přednášejících, v 7 světových jazycích. A já Vám prozradím, jak jsme to dokázali. Projdeme všechno od plánování až po samotný den konání akce a to co se povedlo, i to, co by se mohlo do příště zlepšit. Pokud chystáte svojí virtuální konferenci (jakkoliv velkou), třeba Vám takové poznámky přijdou vhod.
 • 52
  hlasů
  admin

  Jak si úspěšně říkat o peníze do rozpočtu na IT

  Stačí dodržet pět základních postupů: 1. Scházejte se, 2. Prioritizujte, 3. Dodržujte pravidla, 4. Buďte transparentní a 5. Řiďte to, co je vám svěřeno. "So simple!" Pokud si pod těmi pěti hesly chcete umět představit něco doopravdy použitelného, pojďte si o tom něco poslechnout.
 • 74
  hlasů
  admin

  Kam kráčí PowerShell?

  PowerShell Core se letos dočkal své první Long-Term-Support verze a k dispozici je skoro finální verze v7.1.0. V této přednášce si shrneme poslední vývoj PowerShellu, kam směřuje a čeho se Microsoft snaží dosáhnout. Okrajově se zmíníme i o dalších tématech jako Windows Terminal a Package Manager.
 • 0
  hlasů
  vývojář

  Live diskuze s přednášejícími a vašimi otázkami

  Live diskuze s přednášejícími, odpovědi na vaše otázky.
 • 27
  hlasů
  admin

  MFA ve světě Microsoft 365

  Že ještě nepoužíváte při přihlašování uživatelů druhý faktor? Pojďte to napravit. Rychle. Hned. Teď. A třebas nijak složitě s Microsoft 365.
 • 66
  hlasů
  vývojář

  Microservices v .NET Core - Project Tye

  Microsoft nedávno uvedl experimentální projekt s názvem Tye, který usnadňuje vývoj microservices aplikací. Na WUGu již o tomto nástroji přednáška byla, ale jednalo se o alfa verzi, která toho moc neuměla. Na této přednášce se podíváme, co nám Tye nabízí a co od něj můžeme čekat do budoucna.
 • 25
  hlasů
  admin

  Microsoft 365

  Online služby Microsoft 365. Jaké služby a technologie v nich vlastně najdete a k čemu by mohly být dobré?
 • 22
  hlasů
  admin

  Microsoft 365 MDM v roce neuvěřitelných změn

  Rok 2020 se nesmazatelně zapsal do historie lidstva nejen kvůli COVIDu, přesto právě COVID je hlavním hybatelem digitalizace a donedávna neuvěřitelných změn v přístupu k práci zaměstnanců, bezpečnosti a mobilitě. Jaké novinky Vám letos nejen díky COVIDu přináší Microsoft 365 z pohledu správy koncových zařízení a uživatelů se dozvíte právě v této přednášce.
 • 32
  hlasů
  vývojář

  Microsoft Teams jako DevOps Hub

  Jak nastavit Microsoft Teams aby plnohodnotne slouzil tymu vyvojaru. Je jedno, jestli se jedna o start-up, nebo jestli se jedna o tym ve velke spolecnosti s vetsim mnozstvim integraci. Pojdme si ukazat co je a neni mozne.
 • 22
  hlasů
  vývojář

  Nabootujte do serverless na Azure

  Cloudové serverless aplikace zažívají boom a jsou lákadlem pro spoustu vývojářů. Kdo by se nechtěl zbavit otravného nastavování serveru, platit méně a ještě neomezeně škálovat? Bohužel vše není tak růžové jak se zdá a pár tipů z praxe vám zaručeně ušetří nejednu bezesnou noc. Mrkneme na základy, prosvištíme integraci s tradičními službami na Azure (cosmos db, tables, blobs, queues, service bus, atd.) a probereme rozdíly mezi Azure Functions, Azure Durable Functions a Azure Durable Entities a kdy je na co použít. Pro serverless nováčky nutnost, pro ostřílené vývojáře příjemné opáčko.
 • 10
  hlasů
  admin

  Nečekaní zabijáci SharePoint výkonu, aneb SharePoint není nikdy dost rychlý

  Nikdy jsem nikoho neslyšel říci, že by jeho SharePoint byl dost rychlý. Nikdy. A přitom nemusíte mít HW za velké miliony korun, aby tomu tak bylo. Navíc mnohdy ani HW za miliony stav moc nezlepší. Proč je SharePoint pomalý? A co udělat aby nebyl? Jak mít SLA na načtení stránky do 1 sekundy? A jak se z toho nezbláznit? Trocha teorie a hodně praktických ukázek na živo, jasně a přehledně v podání Kamila Juříka, SharePoint MVP.
 • 88
  hlasů
  vývojář

  Nejčastější chyby v Unit testech

  Ukážeme si za mnoho let praxe posbírané nejčastější chyby v testech vedoucí k jejich nestabilitě a nejednoznačnosti výsledků. Pokusíme si ukázat, jak je rozpoznat z chování testů a jak je odstranit. Pro přednášku bude třeba znát pouze základy testování v C#.
 • 82
  hlasů
  vývojář

  Nullable Reference Types deep dive

  Hlavní novinka v C# 8 jsou nullable reference types. Na povrchu můžeme říci, že máme "?" i pro referenční typy a typ bez "?" signalizuje typ, ktery null nepovoluje. Ale především pokud píšete kód, který je dále používán, je plno dalších možností jak chování ovlivnit a konzumentům korektně vyjádřit co kód dělá kolem "null" hodnot.
 • 14
  hlasů
  vývojář

  Od jednočipu po cloud, aneb jak s trochou šikovnosti a (umělé) inteligence zpracovat senzorová data v Azure

  Vzniká čím dál více aplikací, které v reálném čase generují jednoduchá, ale rychlá data. Tato data je třeba nejen kvalitně zachytit, ale také s jejich pomocí odhalit občasné anomálie v hodnotách. Přednáška ukáže, co je třeba pro to, aby nás ve světě streamů hned tak něco nezaskočilo. A možná přijde ne kouzelník, ale i opravdové IoT.
 • 39
  hlasů
  admin

  Ochrana firemních data na mobilních zařízeních

  Jak ochránit firemní informace na mobilních zařízeních značky Apple a Google? Na pár kliknutí a jednoduše? Pomůže nám Microsoft Intune.
 • 83
  hlasů
  vývojář

  Optimalizace rychlosti webu: tipy a triky

  Už leta pomáhám webům s optimalizací rychlost. Které problémy se stále opakují? A kde najdeme nízko visící ovoce v podobě rychle upravitelných problémů?
 • 39
  hlasů
  vývojář

  Optimistic concurrency control in Microsoft SQL Server

  Řízení souběžného zpracování je v SQL Serveru běžně řešeno pesimisticky pomocí zámků, které nám zajišťují izolaci jednotlivých transakcí. Jsou však i cesty, jak jako vývojáři můžeme řídit souběžné zpracování bez použití zámků. Ukážeme si různé cesty implementace ze strany aplikace i přímou podporu optimistic concurrency control v jednotlivých částech SQL Serveru.
 • 55
  hlasů
  vývojář

  Partitioning v Microsoft SQL Serveru

  Partitioning umožňuje v SQL Serveru fyzicky rozdělit tabulky na více partitions, mezi které jsou řádky rozděleny podle určené klasifikace aniž by ale aplikace cokoliv poznala. Partitioning se dá využít pro řadu specifických výkonnostních optimalizací, které si na této přednášce představíme.
 • 39
  hlasů
  admin

  Partnerská poradna pro ajťáky a jejich uživatele

  Většina konfliktů vzniká z nedorozumění. A většina nedorozumění začíná chybně nastaveným očekáváním. Co od sebe čekají profesionálové v IT a jejich (závislí) uživatelé? Vědí, co mohou a mají očekávat? Třeba to, že obě strany mluví česky? Hm... Tak tohle povídání bude tak trochu Opravník obecně oblíbených omylů... (ale udělá vám dobře!)
 • 61
  hlasů
  vývojář

  Peklo v PowerShellu pro programátory

  Jo, dá se s tím i programovat. Dokonce je to mnohdy velice příjemné a pohodlné. Zvláště na automatizace, jako jsou instalace a dalších systémové činnosti. A je to ve zdrojáku. A dá se to editovat v notepadu. A pak to má několik strašlivých psychovlastností, ze kterých se osypete.
 • 16
  hlasů
  BI

  Power BI aneb Power Point pro data

  Prezentace slouží pro snadné pochopení problematiky. Jak ale dostat data do podoby, aby bylay snadno pochopitelná a vždy dostupná? Odpovědí je Power BI. Kombinuje funkce Excelu a Power Pointu na jednom místě, které můžete snadno přenést například do MS Teams, Sharepointu nebo přímo do vašeho telefonu.
 • 62
  hlasů
  admin

  PowerShell 7.0: Proč a jak

  Chcete mít k dispozici nejnovější funkce PowerShellu? Chcete stejný skript spustit na Windows, MacOS a Linuxu? Chcete, aby vaše PowerShell skripty nebyly závislé na verzi operačního systému Windows? Pak je tady pro vás PowerShell 7.
 • 29
  hlasů
  BI

  Reportovací platforma společnosti Microsoft v roce 2020

  Čeká Vás průřez reportovací platformou od společnosti Microsoft a to jak v cloudu, tak v on-premise prostředí.
 • 25
  hlasů
  vývojář

  Rychlost webu: Přicházejí Web Vitals!

  Pokud stavíte weby, pro které je důležitá návštěvnost z Googlu, neměli byste si nechat ujít nové metriky, kterými začne hodnotit rychlost, ale i uživatelský prožitek z webů. Co jsou metriky Web Vitals, jak je měřit a jak pro ně optimalizovat?
 • 102
  hlasů
  admin

  Sebevzdělávání v oblasti Microsoft technologií

  Jaké máte možnosti vzdělávání se v Microsoft technologiích? Z jakých zdrojů můžete čerpat, které lze použít k certifikacím, které jsou zdarma, které placené a vyplatí se platit? Pokud se rádi rozvíjíte a hledáte možnosti jak získat další znalosti, přijďte se o tom pobavit - dozvíte se něco nového a třeba i Vy se podělíte o něco, co se bude hodit ostatním!
 • 23
  hlasů
  admin

  SharePoint Intranet je mrtvý. A co teď dál?

  Dlouhé roky jsme se snažili budovat intranety na SharePointu. Nejprve On-Premises, poté na SharePointu Online. A přiznejme si, že to moc slavné nebylo. Většinou to stálo mraky peněz, hodně času. A výsledek? No nic moc, bohužel. Dál to zkoušet nemá smysl. SharePoint se nezmění, a nové UI či nové seznamy tomu pomůžou jen trochu. Proč to tak je? A co tedy dělat jinak? Revoluční a upřímná "zpověď" od Kamila, SharePoint MVP, která Vám jasně řekne jak se věci mají a jak udělat "intranet", řešení, za které Vás uživatelé pochválí.
 • 6
  hlasů
  vývojář

  Simultaneous editing using Signal

  Dva kohouti na smetišti většinou neudělají velkou dobrotu. V případě uživatelů ve vaší aplikaci se ale s takovou situací nějak popasovat musíte. Na této přednášce se dozvíte, jak jsme se pokusili ze souboje o editaci udělat spolupráci.
 • 77
  hlasů
  admin

  Smutné příběhy

  Řada smutných příběhů. O ztrátě dat, dobrého jména společnosti, úniku osobních údajů, finančních škodách. Útocích ransomware, hackerů i chybách správců IT. Abychom nebyli jen negativní, povíme si, jaké technologie či opatření by celý příběh obrátili ve šťastný konec.
 • 54
  hlasů
  admin

  SQL Server 2019 - Deployment Best Practices

  Jak spravne nasadit SQL Server 2019? Pojdme si spolu projit best practices z pohledu bezpecnosti, spravy a administrace systemu.
 • 72
  hlasů
  vývojář

  Svět bez hesel: Už tam budem?

  Hesla jsou špatná, na tom se shodne 90% bezpečnostních odborníků. Lze je ale reálně něčím nahradit? Na přednášce si ukážeme několik alternativ pro přihlašování se bez použití hesel a představíme si jejich možnosti, ale zároveň i jejich limity.
 • 50
  hlasů
  admin

  Ševečkovo vlastní (a samozřejmě mnohem lepší) LAPS řešení

  Automatické vytváření a správa lokálních admin účtů na stanicích a serverech, náhodná hesla s centrálním uložením do AD, FTPS, Azure i TXT souborů jak pro doménové, tak i nedoménové počítače, změny hesel po použití účtu, ne-admin účty a autologon.
 • 61
  hlasů
  admin

  Ševečkův na světě nejlepší AD scanner

  Oskenujte si automaticky řadiče domény a další citlivé doménové počítače a nechte si zjistit kde máte kritické bezpečnostní problémy, a kde nesplňujete best-practice pro provoz Active Directory prostředí. Zcela samozřejmě mnohem lepší, než seženete kdekoliv jinde.
 • 60
  hlasů
  admin

  Techhniky socilního inženýrství

  Cílem této přednášky bude seznámit účastníky s technikami sociálního inženýrství. Tedy v rámci přednášky si povíme o útocích na zaměstnance a také si povíme o útocích na fyzické prostředí společností. Během přednášky zjistíte jaké jsou ty nejčastěji používané typy útoků, které se využívají při průniku do společnosti.
 • 55
  hlasů
  admin

  Temná strana internetu v kontextu plánování útoku

  V rámci přednášky vám ukážu, kde a jak hledat v otevřených zdrojích a jak fungují hackeři, státem sponzorované skupiny a rozvětky při plánování útoku na společnosti. Díky metodologii "Intelligence" je možné snadno identifikovat svůj cíl a připravit kompletní vektor útoku. Povíme si o tom, jaké informace se zneužívají a k čemu se zneužívají a proč třeba Job Description může být pro organizaci hrozbou. Během přednášky vám ukážu, jak získat uniklé informace, koupit hackera nebo nechat vygenerovat vlastní ransomware.
 • 63
  hlasů
  vývojář

  Vylepšete svůj codebase pomocí Roslynu

  Máte bordel v kódu? Ne? Nekecejte 😀. Roslyn není jen "obyčejný" kompilátor, ale dá se využít i jako vlastní "parser" kódu a např. vynutit určitý způsob psaní kódu nebo podchycení špatného použití. No a jak tedy na to? Přijďte!
 • 35
  hlasů
  vývojář

  Vzory distribuovaných systémů s RabbitMQ 🐇

  Na přednášce představím nejčastější vzory použití RabbitMQ v kombinaci s ostatními technologiemi. Zaměřím se mimo jiné na zajištění vysoké dostupnosti, active-active clusterů, retry strategií nebo verzování zpráv a diagnostiku. U posluchače očekávám již základní znalost RabbitMQ platformy.
 • 54
  hlasů
  vývojář

  Webhacking, XSS, password managery a na čem trénovat

  Během přednášky Vám Roman představí nový virtuální stroj, na kterém je možné si v praxi vyzkoušet zneužití více než stovky nejrůznějších webových zranitelností. Aby ale nezůstalo pouze u propagace tohoto virtuálu, bude Vám na něm během prezentace demonstrováno zneužití jedné z nejznámějších a současně nejrozšířenějších zranitelností webových aplikací - Cross-Site Scriptingu. Roman se při své praktické ukázce zaměří na krádež přihlašovacích údajů z password managerů. Zatímco na jiných přednáškách Vám bude použití správců hesel určitě důrazně doporučováno, Roman na to možná bude mít jiný názor...
 • 32
  hlasů
  admin

  Windows PowerShell vs. PowerShell Core - Zkušenosti z praxe

  Přednáška je zaměřená na rozdíly mezi Windows PowerShell, který je v režimu "maintenance-only" a jeho odnože PowerShell Core, která se dále vyvíjí. Zaměříme se primárně na rozdíly mezi těmito hlavními verzemi při psaní kódu a jak udělat multi-PowerShell verzi skriptu. Ukážeme si také nějaké benchmarky výkonu obou verzí.
 • 31
  hlasů
  vývojář

  Windows Terminal - stav techniky

  Windows Terminál - nová generace emulátoru terminálu s grafikou akcelerovaným vykreslováním textu. Jak se mu daří v roce 2020? V přednášce vám představím tento emulátor, shrneme si jeho vývoj a současné možnosti.
 • 50
  hlasů
  admin

  Windows Virtual Desktop

  Novinka která Vám může pomoci zvýšit dostupnost aplikací pro Vaše uživatele bez ohledu na jimi používaná zařízení. Co to je, jak to použít a jaké jsou možnosti si přijďte poslechnout na tuto přednášku s praktickou ukázkou prostředí.
 • 51
  hlasů
  admin

  Workstation - místo pro kompromitaci privilegovaných účtů

  Mějme 3 otázky: 1) Přidělili jste nějakému uživateli administrátorská práva např. kvůli spuštění staré aplikace? 2) Spravujete stejným účtem zároveň klientské stanice, servery i Active Directory prostředí? 3) Když uživatel potřebuje nainstalovat např. drivery do pc, přihlásíte se k němu svým admin účtem a instalaci provedete? Pokud jste na některou otázku odpověděli kladně, určitě navštivte tuto přednášku. V přednášce si ukážeme, jaké nástrahy na vás mohou na uživatelově stanici čekat, jaké nebezpečí představuje fakt, když je user lokálním adminem na stanici. Co je to tiering. Jaké ochranné mechanismy a technologie implementovat pro zabezpečení identit.
 • 125
  hlasů
  vývojář

  Základní algoritmy v praxi (.NET)

  Kde se v praxi setkáte se základními algoritmy řazení, vyhledávání, ... Jak tyto algoritmy fungují a proč jsou některé rychlejší než jiné? Opakovaní ze školských lavic i pro profesionální programátory.
 • 17
  hlasů
  admin

  Život v cloudu - bez špetky technologického pohledu

  Psychologické, sociologické, ekonomické a další "soft" aspekty aktuálních trendů a záměrů společnosti Microsoft - viděno očima kulturní antropoložky, která na to zblízka kouká skoro 30 let. Jaké příležitosti a jaké výzvy nabízí cloud lidským bytostem, kterým říkáme IT PRO? A proč... A co s tím. Inspirace pro ty, kteří už pochopili, že tam "musíme" SKORO všichni, a přemýšlí, jestli je to dobře nebo špatně.

Přihlašte se

Je nutné být přihlášen a registrován na tuto konferenci, abyste mohli hlasovat o jejím programu a navrhovat nové přednášky

© 2020 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt