Vyberte přednášky
na SQL Server Bootcamp 2017

Využijte příležitosti ovlivnit program konference tím, že podpoříte svými hlasy navržené přednášky, které vás zaujaly a chcete, aby byly zařazeny do programu.

Pokud vám nějaké zajímavé téma chybí, doplňte jej a když o něj bude zájem, zkusíme na něj sehnat přednášejícího.

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Výběr přednášek do programu konference

Hlasujte pro témata přednášek, která vás zaujala a chcete, aby byla zařazena do programu konference. Pokud vám nějaké zajímavé téma chybí, doplňte jej a když o něj bude zájem, zkusíme na něj sehnat přednášejícho a zařadit jej do programu.
Máte neomezený počet hlasů – Označte proto prosím všechny přednášky, které navštívíte, pokud je zařadíme do programu.
Filtr podle audience:
 • 66
  hlasů
  admin

  Jak identifikovat a vyřešit nejčastější výkonnostní problémy SQL Serveru

  Seznámení s nejčastějšími výkonnostními problémy na úrovni instance SQL Serveru, jejich příčinami a způsoby, jak je identifikovat i odstranit.
 • 65
  hlasů
  vývojář

  Nejčastější chyby, kterých se dopouštíme při návrhu a implementaci databáze

  Ukážeme a zdůvodníme si nejčastější chyby, kterých se dopouštíme při návrhu databáze, volbě datových typů a implementaci dalších objektů v databázi, a ukážeme si jak se jim vyvarovat, aby se nám v budoucnosti nevymstily.
 • 57
  hlasů
  vývojář

  Exekuční plány a jak v nich odhalit výkonnostní problémy

  Představíme si nejčastější operátory používané v exekučních plánech, naučíme se je správně číst a také si ukážeme, jak odhalit a vyřešit výkonnostní problémy.
 • 55
  hlasů
  vývojář

  Dotazy pod kontrolou - SQL Server Query Store

  SQL Server přinesl ve verzi 2016 řadu skvělých novinek. Mezi nejlepší rozhodně patří Query Store. Přijďte se seznámit nejen s jeho architekturou, dostupným reportingem či dopady na výkon, ale především s tím, jak jej využít pro měření, ladění a optimalizaci dotazů a výkonu.
 • 55
  hlasů
  admin

  Pravidelná údržba a monitoring databáze

  Co by se mělo monitorovat pro správný běh databáze a rychlost dotazů. Jak často by se měla provádět údržba a co všechno by měla obsahovat.
 • 47
  hlasů
  admin

  Instalace SQL serveru

  Pojďme společně nainstalovat Microsoft SQL Server. Že to zní až příliš jednoduše? Tak se přijďte podívat, co všechno je nutné zvážit a zkonfigurovat pro předání serveru do produkčního prostředí.
 • 47
  hlasů
  admin

  Zabezpečení SQL Serveru

  Zabezpečení SQL Serveru se může jevit jako komplexní úkol, kdy se nám míchá mnoho pojmů - login, uživatel, certifikáty a další. Pojďme si ukázat, jak na to.
 • 45
  hlasů
  admin

  Novinky v SQL Serveru 2017 pro vývojáře i administrátory

  Na přednášce se seznámíme s novinkami pro vývojáře a administrátory v SQL Serveru 2017.
 • 43
  hlasů
  vývojář

  Enterprise funkce SQL Serveru 2016, které jsou od SP1 zdarma

  První Service Pack na SQL Server 2016 přinesl šokující změnu, když Microsoft uvolnil zdarma řadu enterprise funkcí SQL Serveru do všech ostatních edic, aby vývojáři měli jednotnou platformu pro vývoj databázových řešení. Na přednášce se společně podíváme na enterprise funkce SQL Severu, které jste možná doposud právem přehlíželi, ale byla by velká škoda je nezačít nyní aktivně používat, když jsou nyní dostupné ve všech edicích.
 • 42
  hlasů
  vývojář

  Co bude výsledkem mého SELECTu?

  Stále bojujete s příkazem SELECT a nejste si jistí, co bude přesně výsledkem vašeho dotazu? Na této přednášce se podíváme na úplné základy dotazování databáze a důkladně si vysvětlíme v jakém pořadí probíhají jednotlivé kroky transformace dat v příkazu SELECT tak, abyste až budete příště psát dotaz s jistotou věděli, co bude jeho výsledkem.
 • 39
  hlasů
  vývojář

  GDPR vs. programátor či správce datového skladu

  Co vše je potřeba vyřešit s příchodem GDPR z pohledu programátora databáze či datového skladu. Jak bude fungovat právo na přenositelnost s ohledem na uložená data v systému, jak právo na zapomenutí atd...
 • 38
  hlasů
  vývojář

  SQL Server Index Internals

  Na přednášce si představíme, k čemu jsou dobré indexy v Microsoft SQL Serveru a velmi prakticky si ukážeme, jak jednotlivé druhy indexů vlastně fungují a jaký mají dopad na exekuci vašich dotazů.
 • 36
  hlasů
  BI

  Data Science vs. Business Intelligence

  Jaké jsou rozdíly přístupů Data Science a Business Intelligence, v čem se oba přístupy liší a co mají naopak společného a jak je vaše organizace může správně uchopit.
 • 36
  hlasů
  vývojář

  Úvod do Data Science

  Data Science je poměrně nový buzzword, který se často objevuje ve spojitosti s analýzou dat, big data problémy, a obecně zpracováním a vizualizací velkých datových setů. V rámci první přednášky bloku o Data Science si společně ujasníme, co tento termín znamená, jakým způsobem můžeme Data Science přístupy využít, jaké se používají prostředí atd.
 • 36
  hlasů
  BI

  Vizualizace v Power BI

  Vizualizace v rámci Power BI v Excelu a Power BI Desktop umožňují nové pohledy a tzv. wow efekty při prezentování dat. V Excelu si ukážeme dema na Power View, 3D Map (Power Map) a Custom 3D Map. Následně se podíváme na Power BI Desktop, které nabízí přes 100 vestavěných a vlastních vizuálů, včetně možnosti napsat vlastní R vizuál a opět demonstruji na připraveném demu. V poslední části si řekneme jak na real-time streaming, Q&A a Cortana v Power BI s následnou demonstrací možností.
 • 35
  hlasů
  vývojář

  Asynchronní operace na SQL Serveru s použítím SQL Server Service Brokeru

  Vysvětlíme si, jak spouštět asynchronní operace, u kterých nepotřebujete čekat na jejich výsledek, s použitím SQL Server Service Brokeru.
 • 34
  hlasů
  BI

  On-premise Power BI

  Možnosti provozu Power BI bez využití veřejného cloudu.
 • 33
  hlasů
  BI

  Power BI nejen v Reporting Services

  Power BI je dynamicky se rozvíjející technologie, která má již docela silnou pozici na trhu s reportovacími technologiemi. Tak jak se vyvíjí samotná technologie, vyvíjí se i licenční model. Dozvíte se, jak je to s Power BI Free, Pro a Premium v cloudu. Co potřebujete pro nasazení on premises. A celkově, co může Power BI přinést pro vaši firmu.
 • 33
  hlasů
  vývojář

  Power BI pro vývojáře

  Uživatelé nebo management po vás chtějí neustále krásné interaktivní reporty a vám se je nechce programovat? Zkuste použít nástroje PowerBI, které si na této přednášce představíme a ukážeme si, jak je jednoduše propojit s vaší aplikací a vytvořit zajímavé reporty dostupné na webu i v mobilním zařízení.
 • 29
  hlasů
  BI

  Časové kalkulace v Analysis Services a Power BI

  Časová analýza se řeší v každém Business Intelligence řešení. Otázky jako: „Jak si stojíme proti předchozímu roku?“ Na přednášce projdeme základní patterny pracující s předchozím obdobím, kumulací za období, klouzavým obdobím. Podíváme se i na práci se stavovými veličinami jako jsou zůstatky účtů, skladů, ... Nebudou chybět ani pokročilé patterny jako řešení problému „otevřeného období“, nebo využití konfigurační tabulky pro meziroční srovnání.
 • 28
  hlasů
  admin

  DPA Free: SQL tuning software pro optimalizaci výkonu databází

  Představení produktu (http://www.solarwinds.com/free-tools/database-performance-analyzer-free) a porovnání free a placené verze. Popis funkcionality a využití software jednotlivými typy uživatelů (developer, DBA, manager). Identifikace příčiny problémů a optimalizace dotazů (praktická ukázka).
 • 28
  hlasů
  BI

  Vícezdrojový datový sklad

  Jak postupovat při návrhu datového skladu při čerpání dat z mnoha jazykově odlišných systémů, best practices při vytváření jednotného rozhraní, konsolidaci číselníků, jak spravovat překlady atd.
 • 27
  hlasů
  BI

  Machine Learning Services na SQL Serveru 2017

  Přednáška o využití analytických služeb na přicházejícím SQL Serveru. Ukázka jejich použití na prediktivním modelu hostovaném přímo v SQL Serveru, který je vytvořen na základě dat v databázi s tím, že výsledky predikcí budou poskytovány klientům v podobě výsledků běžné uložené procedury.
 • 27
  hlasů
  BI

  Úvod do MDX jazyka

  MDX jazyk většina SQL vývojářů nemá ráda. Syntaxe vypadá podobně, ale vyžaduje poněkud jiné myšlení. Přednáška si klade za cíl, uvést vás do syntaxe jazyka a naučit vás v MDX přemýšlet. Tak, aby když už MDX nebudete psát jste alespoň rozuměli.
 • 25
  hlasů
  admin

  Správa SQL Serveru s pomocí PowerShellu

  Na přednášce si vysvětlíme, kdy se nám vyplatí pro správu SQL Serveru použít PowerShell, přesto, že můžeme používat T-SQL skripty a ukážeme si také, na které scénáře již T-SQL nestačí.
 • 23
  hlasů
  vývojář

  Entity Framework Core 2

  .NET Core je zde již poměrně dlouhou dobu a Microsoft nyní usilovně pracuje na verzi 2.0. První verze Entity Framework Core byla dosti omezená a v praxi z ní mnoho lidí downgradovalo zpět na starý dobrý Entity Framework 6. Na této přednášce si ukážeme, jak verze 2.0 funguje a jestli už je použitelná ve větší aplikaci. Uvidíte i pár hezkých novinek, které se v ní objevily, například Query Filters.
 • 21
  hlasů
  vývojář

  Partitioning nad columnstore

  Hybridní systém (OLTP/OLAP) a nároky na ukládání velkého množství dat vs. detailní reporting. Identifikace úzkého místa – diskový subsystém. Rozdíly oproti partitioningu nad klasickými row-store daty. Nesprávně navržený partitioning – další degradace výkonu dotazů.
 • 20
  hlasů
  admin

  DAS, SAN nebo Storage Spaces? Co je vhodnější úložiště a kdy

  Řešíte jaké zvolit úložiště pro vaše databáze? Jestli je vhodnější využít disky přímo ve vašem serveru nebo raději diskové pole připojené přes SAN či zkusit Storage Spaces? Odpovědi na tyto otázky se pokusíme najít na této přednášce.
 • 19
  hlasů
  BI

  Analýza nákupního košíku s Analysis Services a Power BI

  Co lidé kupují pohromadě je analytickou úlohou, který řeší nejedna prodejní firma. Na přednášce se dozvíte, jak vytvořit dostupnými technologiemi analytický model a výstupy pro ruční analýzu nákupního košíku.
 • 18
  hlasů
  BI

  Agilní datawarehouse

  Stále moderní a žádaný agilní přístup aplikovaný na datový sklad. Zaměřeno nejen na samotné agilní řízení ale hlavně na metodologie s důrazem na Data Vault a jeho praktické přínosy ve firmě.
 • 17
  hlasů
  vývojář

  Full-Textové indexy + FileTable = zajímavé dokumentové úložiště

  Na přednášce se seznámíme s možnostmi použití fulltextových indexů v SQL Serveru a ukážeme si, jak je zkombinovat s technologií FileTable, která umožní proměnit vaši databázi v chytré dokumentové úložiště přístupné přes network share s podporou indexování uložených dokumentů.
 • 17
  hlasů
  BI

  Mobilní reporty v Reporting Services

  Ukázka vývoje mobilních reportů na Reporting Services 2016 (případně včetně novinek ve verzi 2017). Komponenty mobilních reportů a správné postupy při práci s časovou osou, provázáním jednotlivých komponent s SQL procedurou atd. Prezentace reportů na mobilních zařízeních.
 • 15
  hlasů
  admin

  SQL Server on Linux

  Zamrzlo peklo a SQL Server je nyní možné spustit i na operačním systému Linux. Nevěříte? Tak si to během přednášky ukážeme, vysvětlíme si jak SQL na Linuxu pracuje, a jak jej můžeme spravovat.
 • 15
  hlasů
  vývojář

  SQL Server Storage Deep Dive

  Ať už vytváříte tabulky, indexy nebo ladíte dotazy, vše se odráží ve způsobu, jakým SQL Server ukládá data fyzicky do datového souboru. Přijďte se podívat na mechanismy a struktury, které databázový engine využívá a lépe tak pochopit různá doporučení týkající se návrhu a optimalizací. Prakticky projdeme cestu od spuštění SQL dotazu až po čtení z disku a cachování stránek do paměti.
 • 13
  hlasů
  vývojář

  SolarWinds hledá superdatabázi

  Produkt na monitorování sítě potřebuje ukládat statisíce záznamů za sekundu, zobrazovat živá data se stovkami kombinací filtrů, a generovat reporty – a to všechno nad databází, jejíž instalace a správa bude levná a jednoduchá. Popíšeme naše zkušenosti s relačním MS SQL, non-SQL databází Fastbit, a ukážeme, jaké nové možnosti nám v praxi přinesl columnstore v MS SQL 2016.
 • 12
  hlasů
  admin

  Replikace v SQL Serveru

  Na přednášce se seznámíme s možnostmi použití replikací dat a ukážeme si, jak replikace nasadit, monitorovat a ladit nejčastější chyby.
 • 11
  hlasů
  vývojář

  Integrace Power BI s Visio a PowerApps

  Jak využít v reportech možnosti Visio a zobrazovat stav běžícího procesu a jak umožnit uživateli upravit dataset pomocí PowerApps.
 • 10
  hlasů
  BI

  Row Level Security v Analysis Services a Power BI

  Jeden datový model, různí uživatelé, různá data. Člověk odpovědný za produktovou kategorii uvidí jen svoji produktovou kategorii. Prodejce uvidí jen prodeje, které sám uskutečnil. To je problematika, kterou budeme řešit na přednášce o Row Level Security. Problémy budeme řešit za použití jazyka DAX v Power BI a Analysis Services Tabular
 • 9
  hlasů
  vývojář

  Master Data Services

  Na přednášce si představíme možnosti použití SQL Server Master Data Services, ukážeme si jak vytvořit základní model, jak zpřístupnit data pro další aplikace, jak nad daty vytvořit business pravidla a jak nastavit oprávnění přístupu k MDS a práva nad daty. V závěru přednášky se podíváme i na release management.
 • 9
  hlasů
  admin

  Využití Storage Spaces Direct pro vysoce dostupné řešení SQL Serveru

  Architektura vysoce dostupného řešení SQL Serveru postaveného na Storage Spaces Direct, způsob nasazení a konfigurace a praktické zkušenosti
 • 8
  hlasů
  BI

  Azure SQL Data Warehouse + Azure Analysis Services

  Představení možností provozu datového skladu hostovaného v Microsoft Azure včetně následného zpracování dat v Azure Analysis Services. Odlišnosti oproti on-premise řešení.
 • 7
  hlasů
  admin

  SQL Server Security Hardening

  Policy based management, host hardening, Kerberos settings, auditing, logging
 • 6
  hlasů
  admin

  Rozdělování zdrojů SQL Serveru s pomocí Resource Governoru

  Potřebujete prioritizovat vybrané operace nebo klienty ve vaší databázi? Na přednášce se dozvíte, jak funguje Resource Governor a jak jej správně použít.
 • 6
  hlasů
  admin

  SQL HA/DR - Notes from the field

  Praktické zkušenosti z provozu vysoce dostupných SQL Serverových clusterů.
 • 5
  hlasů
  vývojář

  Inteligentní databáze v cloudu (Azure SQL Database)

  Seznámení s PaaS cloudovou variantou SQL Server databáze, představení výhod i nevýhod řešení, vysvětlení její škálovatelnosti a monitorování výkonu s pomocí performance insights.
 • 0
  hlasů
  vývojář

  ASP.NET Core a Angular2 – moderní multiplatformní webový vývoj

  Ukázka, jak efektivně vyvíjet aplikace s pomocí Angular2 s využitím ASP.NET Core, jako serverového backendu.
 • 0
  hlasů
  vývojář

  ASP.NET Core RESTful Web API

  ASP.NET Core je silným frameworkem, pomocí něhož dokážete vedle webových aplikací stavět i RESTful aplikační rozhraní a servírovat klientům data dle své potřeby. Přijďte se podívat, co všechno ASP.NET Core poskytuje pro tvorbu Web APIs nebo jak snadno migrovat vaše současná Web APIs napsaná v MVC 5.
 • 0
  hlasů
  vývojář

  Azure Platform as a Service (PaaS) – praktické zkušenosti, tipy a triky

  Cloud tu je a musíme tam jednou všichni. Přijďte se podívat na zkušenosti, tipy & triky z provozu a migrace desítek aplikací z privátních i veřejných serverů do Azure (Platform as a Service, bez jediného virtuálu). Kolik to stojí a jak ušetřit? S čím se budete potýkat? Jaké služby využít a jaké ne? Stojí to za to?
 • 0
  hlasů
  vývojář

  Docker, Kubernetes a Visual Studio 2017

  Na této přednášce si ukážeme, jak kontejnery fungují, ukážeme si, jak .NET Core 2.0 aplikaci rozběhnout v kontejneru, a jaké to má výhody. Také si ukážeme, jak pomocí Visual Studio Team Services automatizovat nasazování kontejnerů do Azure Container Service a jak řídit celé prostředí s pomocí Kubernetes.
 • 0
  hlasů
  vývojář

  Jazyk AL

  Microsoft přechází z jazyka C/AL na jazyk AL pro vývoj business aplikací ve spojením s VSCode. Představení jazyka a jeho použití.
 • 0
  hlasů
  vývojář

  Logování, diagnostika a monitoring aplikací

  Chcete mít své aplikace zcela pod kontrolou? Měli byste, protože chyby a nedostupnost vám uživatelé jen těžko odpustí. Application Insights je služba, která vám poskytne dokonalý přehled o zdraví vaší aplikace, o výkonnostních problémech, chybách a dostupnosti.
 • 0
  hlasů
  vývojář

  Moderní vývoj na platformě SharePoint

  Na této přednášce si ukážeme nejnovější možnosti vývoje na platformě SharePoint a SharePoint Online. Pokud máte zkušenosti s tradičním vývojem SharePoint řešení a zajímá vás kterým směrem se ubírá vývoj aplikací pro SharePoint, je přednáška právě pro vás. Přednáška je vhodná i pokud nemáte zkušenosti s vývojem aplikací pro SharePoint.
 • 0
  hlasů
  vývojář

  Monitoring a optimalizace databázových dotazů v Microsoft SQL Serveru

  Na přednášce si ukážeme, jak zjistit důvod pomalosti aplikace a jak ověřit, jestli za to může databáze. Stranou nezůstane ani systematický přistup vedoucí k identifikaci nejnáročnějších dotazů, které vytěžují váš SQL Server. Když už budeme vědět „co“ máme optimalizovat, zaměříme se na to, jak SQL Server načítá vaše data a jak tento proces můžete optimalizovat a zefektivnit tak problematické SQL dotazy. Zmíněny budou i nejčastější zabijáci výkonu vaší databáze včetně doporučení, jak je odstranit.
 • 0
  hlasů
  admin

  Nasazení správy mobilních zařízení: Microsoft Intune

  Počítače se přestěhovaly z našich stolů do našich kapes. Jak efektivně řídit jejich zabezpečení a spravovat konfiguraci mobilních zařízení, která klasickou Active Directory nepotkají ani v nejdivočejších snech? Ukážeme si efektivní kombinaci Azure AD, Microsoft Intune a služeb Office 365, které tuto otázky skvěle řeší. Odhalíme též malé tajemství, kterou část tohoto balíčku už pravděpodobně máte, ale nevíte o ní.
 • 0
  hlasů
  vývojář

  Novinky v Microsoft SQL Serveru 2017

  Ještě jste nestačili začít používat nové funkce Microsoft SQL Serveru 2016 a najednou je tu překvapivě rychle vydaný Microsoft SQL Server 2017 a vás zajímá, jaké novinky přináší? Zveme vás na přednášku, kde si představíme a ukážeme hlavní novinky v Microsoft SQL Serveru 2017, jak pro vývojáře, tak pro administrátory.
 • 0
  hlasů
  vývojář

  Serverless computing

  Na přednášce se seznámíte s novým trendem "serverless computing", který je v Azure zastoupen službami Azure Functions, Logic Apps či Microsoft Flow. Díky těmto službám můžete implementovat aplikační logiku a propojovat různé služby buď zcela bez psaní kódu nebo můžete hostovat váš kód bez nutnosti hostovat celý server či webovou aplikaci. Přijďte se dozvědět, jak tento nový trend efektivně využít.
 • 0
  hlasů
  admin

  SharePoint 2016: škálování výkonu, monitoring, optimalizace

 • 0
  hlasů
  admin

  SharePoint Online: novinky a změny za poslední rok, výhled do budoucna

 • 0
  hlasů
  admin

  SharePoint PnP Framework, aneb téma, které by každý SP admin měl znát, ale skoro nikdo o něm neslyšel

 • 0
  hlasů
  admin

  Skype for Business Online – volání do PSTN

  Na přednášce se posluchači dozvědí, jaké jsou možnosti volání do veřejné telefonní sítě prostřednictvím cloudové služby Skype for Business Online.
 • 0
  hlasů
  admin

  Software Defined Storage ve Windows Server 2016

  S2D - pokud někde uvidíte tuto zkratku, máte co do činění se Storage Spaces Direct. Jak se změnila virtualizace storage od dob Windows Serveru 2012/R2? V této přednášce osvěžíme původní koncept Storage Spaces a shrneme novinky na Windows Serveru 2016. Kromě teorie se můžete těšit i na řadu praktických ukázek.
 • 0
  hlasů
  vývojář

  Team Foundation Server 2018 a Visual Studio Team Services – co je nového za poslední rok

  Představení novinek a zajímavostí ohledně řízení životního cyklu, vývoje pomocí cloudového VSTS nebo nové on-premise verze TFS 2018. Nové vlastnosti se týkají zejména automatizací procesů (build, release), ale nejenom jich.
 • 0
  hlasů
  vývojář

  Zlepšujeme výkonnost aplikací s Redis Cache

  Píšete webové aplikace, používáte moderní ORM Entity Framework a výkonnost vaší aplikace pokulhává? Ukážu vám, jak snížit zatížení relační databáze a jak prakticky začlenit do architektury vaší webové aplikace rychlou Azure Redis Cache. Uvedené informace budou platné i pro Redis Cache, kterou můžete zdarma provozovat na vlastní infrastruktuře.

Přihlašte se

Je nutné být přihlášen a registrován na tuto konferenci, abyste mohli hlasovat o jejím programu a navrhovat nové přednášky

© 2018 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt