Pobočka Praha

V Praze pořádáme zhruba jednu přednášku měsíčně z oblasti IT PRO a jednu přednášku měsíčně pro vývojáře. Přednášky probíhají v budově Microsoftu BB Centrum Alpha v sálu Aquarius. Kapacita sálu je okolo 100 lidí.

VÍCE O POBOČCE

Důležité informace

Účast na přednáškách WUG je zcela zdarma. Na WUGu můžete přednášet i Vy, stačí se domluvit s organizátory pobočky.

VÍCE O WUG

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Akce minulé

Zkušenosti z přechodu na TFS a Agilní techniky

Praha, 15. 1. 2015

Na této přednášce nám Robert Haken a Jirka Kanda společně povídali a ukazovali jak u nich v HAVITu interně probíhá řízení a způsob vývoje s použitím TFS.

Osobně velmi kvalitně hodnotím obě části. První byla čistě „povídací“ o postupném přechodu na agilnější způsob a pojetí vývoje, problémech s přesvědčováním a zapojením zákazníků do tohoto procesu apod.

Druhá část pak byla zase čistě technická, kdy nám Jirka velmi podrobně ukazoval jaké konkrétní nastavení v TFS používají, jaké provedli a implementovali vlastní customizace, co je k tomu vedlo, a jak jim to vše dohromady zjednodušuje práci.

Největší přínos přednášky vidím v tom, že se jednalo o pojetí čistě ze zkušeností a postřehů z praxe.

Tomáš Holan, organizátor

Kerberos ve Windows - co to je a jak funguje?

Praha, 17. 12. 2014

Ačkoliv Kerberos není ve Windows věc rozhodně nová, myslím si, že většina lidí (včetně mě) nemá své Windows prostředí pro jeho chod úplně správně nastavené. Jak toto napravit jsme pozorně sledovali na přednášce a odnesli jsme si spousty cenných informací. Nyní již například víme na jaké účty jednotlivá SPN-ka nastavovat, za jakých podmínek se použije bezpečnější šifrování AES, proč v DNS používat pouze A záznamy místo CNAME a mnoho dalšího.

Prezentace a další články naleznete na blogu Ondry Ševečka zde a zde, záznam bude (po zpracování) k dispozici ke shlédnutí (pro registrované členy WUG i ke stažení).

Dále děkujeme všem co po akci vyplnili dotazník, této zpětné vazby si vážíme.

Jan Holan, organizátor

Partneři

Poslední přidaná videa

Nejnovější fotky z akcí

© 2012 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt