Pobočka Brno

V současné době v Brně probíhá zhruba jedna až dvě akce měsíčně v prostorách Microsoft Inovačního centra a nově i na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity. Vybíráme pro Vás prakticky orientovaná témata z oblastí IT PRO i vývoje aplikací. Brno je město univerzit a tak mnoho přednášejících i nadšenců v řadách WUG pochází z univerzitních řad.

VÍCE O POBOČCE

Důležité informace

Účast na přednáškách WUG je zcela zdarma. Na WUGu můžete přednášet i Vy, stačí se domluvit s organizátory pobočky.

VÍCE O WUG

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Nejbližší konané akce

Akce srpen 2015

poútstčtsone
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Akce minulé »

Https už máte, tak ještě aby k něčemu bylo

Brno, 16. 6. 2015

Na Michalovy přednášky se chodím nejen dozvědět něco nového a praktického, ale také se dobře pobavit a tato přednáška splnila oboje na jedničku. Přednáška pojednávala o důležitosti použití HTTPS na vše a vždy, což bylo velmi názorně demonstrováno na živých ukázkách útoků na nezabezpečená spojení v izolované síti, kterou si přednášející vytvořil.

Druhá část přednášky pojednávala o konfiguraci operačního systému a cipher suites, kdy i vy sami si můžete ověřit pomocí SSL testu konfiguraci vašeho serveru. Závěr přednášky byl věnován použití HSTS.

Omlouváme se, ale z přednášky nebude zveřejněn záznam, avšak záznam obsahově velmi podobné přednášky, jen bez praktických ukázek útoků, naleznete zde

David Gešvindr, organizátor

Jak Active Directory nakládá s Vaším heslem

Brno, 20. 1. 2015

Nejprve bych chtěl poděkovat Michaelovi za velmi kvalitní přednášku, o čemž svědčí také výborné hodnocení v dotaznících po akci. Tato přednáška nese hned několik prvenství - poprvé jsme uspořádali akci v nové budově JIC, kde máme k dispozici větší prostory, než tomu bylo dříve v ulici U Vodárny. Poprvé jsme nahráli naši přednášku novým nahrávacím zařízením, které nahrává přímo obraz jdoucí na projektor, takže kamerou můžeme natáčet přednášejícího a nikoliv plátno, kde se stejně půlka informací ztratila někde cestou ke kameře. Následné zpracování záznamu je sice řádově komplikovanější, ale věříme, že tento nový formát oceníte :-)

Michael zpřístupnil svá dema z přednášky na jeho blogu, kde si je můžete stáhnout. Současně zde naleznete také zajímavé články o AD.

David Gešvindr
organizátor a správce záznamů

 

Partneři

Poslední přidaná videa

Nejnovější fotky z akcí

© 2015 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt