Pobočka Brno

V současné době v Brně probíhá zhruba jedna až dvě akce měsíčně v prostorách Microsoft Inovačního centra a nově i na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity. Vybíráme pro Vás prakticky orientovaná témata z oblastí IT PRO i vývoje aplikací. Brno je město univerzit a tak mnoho přednášejících i nadšenců v řadách WUG pochází z univerzitních řad.

VÍCE O POBOČCE

Důležité informace

Účast na přednáškách WUG je zcela zdarma. Na WUGu můžete přednášet i Vy, stačí se domluvit s organizátory pobočky.

VÍCE O WUG

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Akce minulé

Příběh uživatelského rozhraní Microsoft Windows: od Windows 1.0 přes Ribbon až k Windows 8

Brno, 10. 3. 2014

Martin Dostál si pro nás připravil zajímavou přednášku, která byla rozdělena na dvě poloviny - první polovina představila zajímavé milníky v historii uživatelských rozhraní (které byly mnohdy pokročilejší než systémy o 25 let později) a druhá polovina přednášky se potom zaměřila na vývoj uživatelského rozhraní Windows, kde přednášející shrnul a zdůvodnil klíčové novinky, jak se postupně objevovaly.

Přednášku provázela zajímavá diskuze, která byla místy okořeněna zajímavými postřehy, jak se navrhuje UI pro letectví, což je Martinova specializace.

David Gešvindr
organizátor

Technologie přepínaní v sítích LAN s praktickými ukázkami

Brno, 9. 1. 2014

Martin Žídek ze společnosti Master Internet si pro nás připravil zajímavou přednášku postupně procházející možnosti ethernetových sítí od jejich základních principů, až po pokročilé možnosti konfigurace. Jak trefně poznamenal jeden z účastníků, přednáška jasně ukázala, že switch není jen hloupá krabice, co se připojí do sítě a nic se na ní nenastavuje.

Přednášející si na přednášku dovezl vlastní síťový hardware, na kterém ukazoval jednotlivé možnosti konfigurace.

Je zveřejněna jak prezentace, tak záznam z této přednášky.

David Gešvindr
organizátor

Partneři

Poslední přidaná videa

Nejnovější fotky z akcí

© 2012 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt